Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie firmy Solaris Bus & Coach dotyczące przetargu na 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy.

Reklama
Media / Marcin Gorgolewski

We wtorek otrzymaliśmy informację o uwzględnieniu naszego odwołania przez Krajową Izbę Odwoławczą. Tym samym w przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy oferta firmy Solaris uznana została za najkorzystniejszą. Potwierdzamy naszą gotowość do wyprodukowania autobusów i czekamy na ruch Zamawiającego - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Mateusz Figaszewski, Zastępca Dyrektora ds. PR firmy Solaris Bus & Coach.

Przypominamy, że polska firma złożyła odwołanie do KIO po tym jak Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły, że zwycięzcą przetargu na dostawę 10 miejskich autobusów elektrycznych jest chińska firma BYD. Złożenie protestu spółka z Bolechowa uzasadniła zbyt niską ceną zaoferowaną przez Chińczyków.

CZYTAJ WIĘCEJ Afera z przetargiem na nowe autobusy dla Warszawy >>>

Media / SAINTFOTO MIKOLAJ URBANSKI

Przewodniczący składu orzekającego KIO, powiedział, że BYD nie złożył w tej sprawie przekonywujących wyjaśnień. "Zarzuty o rażąco niskiej cenie" wysuwane przez przegranego w przetargu mogą być więc uzasadnione.

W unieważnionym postępowaniu przetargowym cena w ofercie firmy Solaris za jeden autobus elektryczny wynosiła 1 mln 780 tys. zł netto, natomiast cena ze jeden autobus produkcji chińskiej zaoferowany przez konkurenta, firmę BYD, wynosiła ok. 1 mln 266 tys. zł netto.