Wartość inwestycji w fabrykę działającą na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wyniesie 250 milionów euro (ponad miliard zł). Taśmy produkcyjne ruszą w 2017 roku.

Reklama

- To nagroda za wyjątkową jakość, którą fabryka w Tychach dostarcza na rynki motoryzacyjne już od 17 lat - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor zarządzający zakładu GMMP Poland.

W fabryce zostaną uruchomione nowe linie produkcyjne, z których zjeżdżać będzie czterocylindrowy silnik Diesla o pojemności 1,6 litra, w całości wykonany z aluminium. W opinii przedstawicieli GM atutem jednostki będzie wyższa moc, przy jednoczesnym niższym spalaniu.

- Fabryka w Tychach ma świetną historię, jeżeli chodzi o produkowane tutaj akcesoria. Gdy rozglądaliśmy się za miejscem na produkcję naszych nowych silników, ta fabryka wydała nam się bardzo konkurencyjna, a jakość pracy jest tutaj bardzo wysoka - powiedział Peter Thom, członek zarządu Adam Opel AG i wiceprezes General Motors Europe.

Największa w historii inwestycja General Motors w Tychach to dobra wiadomość nie tylko dla pracowników.

Reklama

- General Motors jest partnerem szczególnym. Jest na polskim rynku od 1998 roku. Przyciągamy do kraju inwestycje, które przynoszą najnowszej generacji technologie. Stajemy się najpoważniejszym w Europie producentem części, akcesoriów i podzespołów - cieszył się Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki.