W opinii ludzi z Chevroleta to był najlepszy październik pod względem wolumenu sprzedaży w Polsce.

Reklama

Piąty z kolei rekordowy wynik sprzedaży w danym miesiącu w historii Chevrolet Poland przybliża nas do przekroczenia po raz drugi z rzędu liczby 10 000 sprzedanych samochodów w ciągu roku - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevroleta Regionu Europy Północnej.

Najchętniej kupowanym modelem był kompaktowy cruze, który znalazł w ubiegłym miesiącu 314 nabywców, czyli o 68 proc. więcej niż w październiku 2012 roku.

Na drugim miejscu listy bestsellerów znalazł się najmniejszy model w ofercie chevroleta - spark. Kupiło go 181 osób, czyli o 235 proc. więcej niż rok wcześniej.

Na trzecie miejsce podium trafił siedmiomiejscowy van orlando z wynikiem sprzedaży 155 sztuk, czyli o 85 proc. więcej niż przed rokiem.

Od stycznia 2013 roku do polskich kierowców trafiły 9224 samochody marki Chevrolet, co oznacza, że producent o ponad 2 proc. poprawił wynik, jaki osiągnął w tym samym okresie 2012 roku.

W skali ostatnich dziesięciu miesięcy największą popularnością wśród Polaków cieszył się cruze, który znalazł 3031 nabywców (wzrost o 66 proc.). Drugim najchętniej wybieranym Chevroletem od stycznia był spark z wynikiem sprzedaży na poziomie 2033 egzemplarzy. Trzecie miejsce na liście bestsellerów należy do aveo - 1781 sprzedanych sztuk.

Kluczem do kieszeni kierowców może okazać się… LPG. Otóż wybrane model cruze w wersji sedan i hatchback oraz vana orlando z benzynowym silnikiem 1,8/141 KM można wyposażyć w instalację LPG za 1 zł - słownie - za jedną złotówkę…

Pięciodrzwiowy cruze w wersji wyposażenia LS+ (m.in. klimatyzacja, systemy ABS, ESC, system kontroli trakcji oraz 6 poduszek powietrznych) kosztuje już od 57 890 zł. Siedmiomiejscowego chevroleta orlando w takiej samej odmianie można kupić od 67 990 zł.