Okazuje się, że w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku Chevrolet sprzedał na całym świecie 2,5 mln pojazdów, a ostatni kwartał - z wynikiem 1,3 mln sprzedanych egzemplarzy - jest najlepszym w historii producenta!

Reklama

Które auta okazały się koniem pociągowym?

Na rekord ciężko pracował sprzedawany głównie w Brazylii subkompakt o nazwie onix. Tylko tam w pierwszej połowie 2013 roku Chevrolet sprzedał przeszło 305 tys. samochodów.

W USA niezmiennym powodzeniem cieszy się sedan impala. W od stycznia do końca czerwca 2013 roku w USA Chevrolet sprzedał aż 1,02 mln nowych samochodów poprawiając wynik z 2012 roku o 5,6 proc.

Do salonów Chevroleta w Stanach Zjednoczonych nowych klientów przyciągają też - uwaga! - małe samochody. Łączna sprzedaż modeli sonic, spark, cruze i volt wzrosła w pierwszej połowie roku o blisko 25 proc. Sprzedaż półciężarówek wzrosła w omawianym okresie o 23 proc. - hitem jest nowy model silverado.

Na rynkach Azji Południowo-Wschodniej ogromnym powodzeniem cieszy średniej wielkości pickup - chevrolet colorado.

Sprzedaż aut Chevroleta w Chinach wzrosła o 6,1 proc. do ponad 322 000 sztuk, co było w głównej mierze zasługą modeli sail, cruze, malibu i captiva.