Cykl przewidziany jest na 3 sezony z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Puchar będzie składał się z siedmiu tzw. weekendów wyścigowych. Każdy weekend będzie miał taki sam harmonogram: pierwszego dnia odbędą się dwa wolne treningi (2x30 min) oraz sesja kwalifikacyjna (1x30 min). Drugiego dnia rozegrane zostaną dwa 30 minutowe wyścigi rozdzielone kilkugodzinną przerwą.

Reklama
Volkswagen

Kierowcy będą się ścigać w identycznie przygotowanych samochodach, z napędem na przednią oś, których specyfikacja będzie obejmować silnik TSI o pojemności 1984 ccm i mocy 265 KM, w połączeniu ze skrzynią biegów DSG. Dodatkowo, auta wyposażone będą w system Push-to-pass, który zwiększa moc jednostki napędowej o dodatkowe 50 KM. Po wciśnięciu przycisku na kierownicy, system będzie działał przez około 10 sekund i będzie go można użyć kilkanaście razy podczas wyścigu. Samochody będą przygotowywane przez organizatora, który dostarczy auta na tory, zapewni obsługę mechaników, opony i paliwo.

Kolejnym elementem, który doda smaku rywalizacji, a także zwiększy zainteresowanie zawodami będzie udział w poszczególnych wyścigach dwóch kierowców VIP. Będą to znane osoby, ze świata sportu, show businessu, polityki, zapraszane przez organizatorów, które posiadają doświadczenie w sportach motorowych.

Puchar rozpocznie się w 2013 roku, pierwsze informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.vwracing.pl