Załoga otrzymała numer startowy 9. Rajd, który jest czwartą rundą FIA Central European Zone Cross-Country Trophy, rozpoczyna się w najbliższy piątek 3 sierpnia i potrwa do niedzieli 5 sierpnia.

Reklama

Adam Małysz i Rafał Marton pojadą mitsubishi L200. Załoga zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji T1. Rajd jest zaliczany do mistrzostw Węgier, Włoch i Słowacji.
W piątek odbędzie się 15-kilometrowy prolog w Gyuli. Sobotni program obejmuje dwa przejazdy oesów Kötegyán (30 km) i Újkígyós (48 km).

Na niedzielę zaplanowano dwie pętle z próbami Kötegyán i Sarkad (37 km). Trasa mierzy 600 km, z czego 305 km to odcinki specjalne.

Każdy start jest dla nas tak rywalizacją, jak i okazją do treningu. Jak podają organizatorzy od kilku dni w rejonie Gyuli pada deszcz. Trasa jest mokra i błotnista, zatem musimy się przygotować na różne scenariusze. Mam jednak nadzieję, że to nie przeszkodzi nam w zdobyciu dobrego miejsca - powiedział Adam Małysz.

Do udziału w rajdzie zgłoszono 22 samochody, dwa motocykle, sześć quadów i dwa dwuosobowe Polarisy. Z jedynką pojadą liderzy strefy w T1, Miroslav Zapletal i Maciej Marton (Hummer H3 Evo). Kolejne numery otrzymali Zdenek Porizek (Hummer H3 Evo II), Karoly Fazekas (BMW X5), Erik Korda (Nissan Pick Up), Balazs Szalay (Opel Antara RR). W klasie TH zgłosili się Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (SAM MRT).

Legenda polskiego sportu - Adam Małysz - czterokrotny medalista olimpijski mający w swoim dorobku skoczka narciarskiego liczne tytuły Mistrza Świata, Turnieju Czterech Narodów, wielokrotny zdobywca Pucharu Świata, triumfator Turnieju Czterech Skoczni oraz były rekordzista Polski i współrekordzista świata w długości skoku narciarskiego po zakończeniu kariery narciarskiej postanowił rozpocząć karierę kierowcy rajdowego. Od zeszłego roku startuje w rajdach cross-country. W legendarnym Rajdzie Dakar 2012 zajął jako debiutant doskonałe 37. miejsce.

W sezonie 2012 Adam Małysz wraz z Rafałem Martonem startują w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz w cyklu FIA CEZ Cross-Country-Trophy.