Z taśmy produkcyjnej fabryki Audi w Neckarsulm, zjechał 20-tysięczny egzemplarz Audi R8. To Audi R8 GT Spyder o mocy 560 KM, w kolorze Sphärenblau. Samochodem będzie cieszyć się kierowca z Niemiec…

Reklama
UnitedPictures.COM

Dziś Audi R8 to dwa silniki do wyboru: V8 i V10 oraz dwa rodzaje nadwozia - Coupé oraz Spyder. Wersja GT oraz model z serii jubileuszowej - Audi R8 GT Spyder, to aktualne topowe modele z rodziny R8. Należą do limitowanej serii 333 egzemplarzy wyprodukowanych w zakładach Audi Neckarsulm. Cała seria została już wyprzedana.

UnitedPictures.COM

Po wyprodukowaniu w zakładach Audi Neckarsulm 20-tysięcznego modelu R8, producent ujawnia plany na przyszłość. Otóż pierwszy, napędzany wyłącznie elektrycznie model Audi będzie również pochodził z Neckarsulm.

Specjalnie wyszkoleni pracownicy będą wytwarzać R8 e-tron w zakładzie Audi w Heilbronn-Biberach słynącym z produkcji krótkich serii samochodów Audi.

Audi

To właśnie za kierownicą Audi R8 e-tron, Markus Winkelhock osiągnął na Północnej Pętli toru Nürburgring czas 8:09,099 min., ustanawiając tym samym rekord świata dla seryjnych pojazdów z napędem elektrycznym. Prowadzone przez niego auto pod względem wszystkich detali układu napędowego odpowiada modelowi produkowanemu seryjnie, który pod koniec 2012 roku pojawi się na rynku.