Jak zachwalają ludzie z Volvo dla modelu V40 D3 Kinetic o wartości 102 800 zł, stawka wyniesie 2570 zł na rok. W przypadku kierowcy, który nie uzyskał jeszcze jakichkolwiek zniżek to oszczędność prawie 50 proc.

Reklama

Specjalna stawka ubezpieczenia jest stała dla wszystkich kupujących V40, niezależnie od okresu bezszkodowej jazdy, czy też regionu, w którym mieszkają. Wykluczeniu z oferty podlegają jedynie osoby poniżej 26 roku życia i klienci korporacyjni.

Inne

Bardzo się cieszymy, że udało nam się wynegocjować tak atrakcyjne warunki ubezpieczenia nowego Volvo V40 dla wszystkich potencjalnych klientów. Ta specjalna oferta to zasługa wielu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa znajdujących się na wyposażeniu tego auta. To jedno z najbezpieczniejszych samochodów w segmencie B/C Premium. Wierzymy, że atrakcyjna cena i promocyjne ubezpieczenie zachęci wiele osób do nabycia auta, które dotychczas go nie posiadały - powiedział Mariusz Nycz, dyrektor marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Inne

Produkcja modelu rozpoczęła się w maju br. w fabryce w Ghent (Belgia). Dilerzy zbierają już zamówienia na samochody, a odbiór pierwszych egzemplarzy przez klientów nastąpi w lipcu 2012 roku.

Volvo słynie z bezpieczeństwa - lista strażników obecnych na pokładzie V40 jest długa niczym hollywoodzka lista płac. Spis otwiera rozwiązanie jakiego jeszcze nie było. Zdaniem Szwedów nowe V40 jako pierwsze auto na świecie zostało wyposażone w poduszkę powietrzną dla pieszych. Czujniki w zderzaku przednim rejestrują kontakt fizyczny pomiędzy samochodem, a pieszym. Tylny koniec maski jest zwalniany i równocześnie podnoszony przez napełniającą się poduszkę powietrzną. Napełniona poduszka okrywa obszar pod uniesioną maską plus około jedną trzecią powierzchni szyby i dolną część słupków A. Pozwala to zmniejszyć rozmiar obrażeń pieszych. Samochód został również wyposażony w nową poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy. Jest ona zamontowana w pulpicie nad pedałami i napełniana razem z pozostałymi poduszkami w przypadku zderzenia czołowego.