Ma trzy litry pojemności i sześć cylindrów w układzie V - to najnowszy silnik, który będzie sercem zupełnie nowego modelu o nazwie F-TYPE. Młody kociak zostanie wprowadzony do produkcji na początku 2013 roku, a oto pierwsze szczegóły nowej jednostki, które ujawnili w Chinach ludzie z Jaguara…

Reklama
Inne

Najnowszy silnik o pojemności 2,995 litra będzie dostępny w dwóch wariantach, przy czym mocniejszy z nich, 380-konny, został opracowany wyłącznie do sportowego F-TYPE. Co ciekawe trzylitrowy silnik benzynowy po raz pierwszy w tej pojemności pojawił się z mechaniczną sprężarką supercharger.

Sportowy model F-TYPE, który trafi do sprzedaży w 2013 roku, musiał otrzymać wyjątkową jednostkę napędową. Nowy silnik 3,0 l w wersji do Jaguara F-TYPE charakteryzuje się stosunkiem mocy do pojemności 0 aż 127 KM/l 0 i jest to najlepszy wynik w historii marki - powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Inne

Jednym z udoskonaleń zastosowanych w nowym silniku Jaguara jest zupełnie inne oprogramowanie regulowania ciśnienia doładowania, dzięki któremu wydajność wzrosła o 20 proc. w porównaniu do wcześniej produkowanych modeli.

Jednostka o mocy 380 KM oferuje 460 Nm momentu obrotowego przy 1800-4000 obr./min. Przyspieszenie oraz prędkość maksymalna, jaką pozwoli osiągnąć modelowi F-TYPE silnik V6 pozostają tajemnicą.

Inne

Jaguar F-TYPE będzie występował w przyrodzie jako dwuosobowe kabrio. Samochód będzie zbudowany na bazie koncepcyjnego modelu C-X16, który miał swoją premierę we wrześniu 2011 roku.