Tom Petty wystawił swój samochód na aukcji w serwisie eBay z 10-dniowym okresem licytacji. Kabriolet Jaguar XJS nie jest zwyczajnym samochodem w garażu muzyka - wiążą się z nim niezwykłe wspomnienia.

Reklama

"Samochód kupiłem na życzenie mojej obecnej żony, z którą wówczas zaczynałem randkować" - wspomina Petty. "Zapytałem Danę o jej ulubioną markę samochodu i gdy wymieniła Jaguara XJS w kolorze szampana, natychmiast zadzwoniłem do salonu i zamówiłem właśnie taki" - opowiada muzyk.

Tom Petty przyznaje z uśmiechem, że jego narzeczona była wniebowzięta, gdy zabrał ją na przejażdżkę wymarzonym krążownikiem wzdłuż Pacific Coast Highway. "Tak, to mój ulubiony samochód ze wszystkich, jakie posiadam. Oboje z żoną będziemy za nim tęsknić" - podsumowuje artysta.

Dochód ze sprzedaży aukcyjnej samochodu Toma Petty'ego trafi na konto organizacji dobroczynnej "Lekarze Bez Granic", która swoim zasięgiem obejmuje ponad 60 krajów świata. Aukcja Jaguara XJS trwa od 11 do 21 października.

Tom Petty urodził się 20 października 1950 r. na Florydzie. Od najmłodszych lat interesował się muzyką. Na jego twórczość największy wpływ wywarł amerykański bard Bob Dylan. Wraz ze swoim zespołem The Heartbreakers Tom Petty zadebiutował w 1976 r. Dziś jego dyskografia liczy 15 albumów studyjnych, które rozeszły się na świecie w ponad 60 milionach egzemplarzy. Muzyk jest laureatem 3 nagród Grammy. W 2002 r. został wprowadzony do Rock'n'rollowej Alei Sław.