Organizatorzy Motor Show zapowiadają kilkanaście polskich premier motoryzacyjnych. Pokazanych będzie ponad 600 egzemplarzy samochodów i motocykli, w tym pojazdy marek Aston Martin, Lotus i Mercedes.

Reklama

"Tegoroczne Motor Show to największa impreza motoryzacyjna w Polsce od 10 lat, zaprezentuje się na niej ponad 80 wystawców. Na naszych targach po raz pierwszy w kraju będzie można zobaczyć auta marek Ferrari i Rolls-Royce. Ponadto zaplanowaliśmy zlot legendarnych fordów mustangów oraz pierwszy polski salon caravaningowy - największe polskie targi camperowe" - powiedział PAP dyrektor targów Rafał Błachowski.

Jak dodał, na zwiedzających czekać będzie ponadto m.in. wystawa motocykli, quadów i skuterów. Według zapowiedzi organizatorów, Motor Show liczy na ok. 50 tys. zwiedzających.

Na rozpoczynających się w czwartek Targach Techniki Motoryzacyjnej zaprezentuje się blisko 250 wystawców z Polski a także m.in. z Chin, Turcji, Niemiec, Francji, Włoch i USA. Jak powiedział we wtorek PAP dyrektor tych targów Marcin Gruszczyński, to najważniejsze wydarzenie targowe w kraju przygotowane z myślą o branży warsztatowej.

"Na ekspozycji nie zabraknie maszyn do obsługi i napraw, narzędzi, części samochodowych. Pokażemy też, jak uruchomić przy warsztatach samochodowych np. stacje ładowania baterii pojazdów elektrycznych lub myjnię bezdotykową" - powiedział.

Jak dodał, wśród zaprezentowanych na targach nowości znajdą się m.in. testery diagnostyczne czy terminale energii dla samochodów elektrycznych.

"Na targach będzie działał warsztat na żywo. Eksperci będą prezentować i objaśniać w jaki sposób prowadzić naprawy lub diagnostykę z użyciem nowoczesnego sprzętu" - powiedział Gruszczyński.

Obie imprezy targowe potrwają do 15 kwietnia.