Oezil wybrał sportowy samochód, którego parametry techniczne mogą wzbudzić zachwyt i zazdrość miłośników motoryzacji. Jego ferrari dysponuje silnikiem 4,5 l V8 o mocy 570 KM. Pojazd rozpędza się do 100 km/godz w niewiele ponad trzy sekundy, a prędkość maksymalna - ok. 320 km/godz.

Reklama

Reprezentant Niemiec będzie musiał często korzystać ze stacji benzynowych, bowiem auto średnio spala prawie 14 l/100 km. Przy jeździe po mieście nawet do 20 litrów.

Kibice "Królewskich" bez trudu rozpoznają 23-letni Oezila na ulicach stolicy po tablicach rejestracyjnych - GEMO 1088. GE oznacza Gelsenkirchen, czyli miasto, w którym się urodził i grał, MO - inicjały zawodnika, 10 - numer na koszulce w Realu, 88 - rok urodzenia.

Oezil będzie musiał uważać, aby zbyt często nie przekraczać dozwolonej prędkości. Do tej pory chyba najczęściej problemy miał z tym francuski napastnik Realu Karim Benzema. Kilka miesięcy temu za niebezpieczną i zbyt szybką jazdę porsche carrera na Ibizie dostał mandat w wysokości 250 euro. Zapłacił gotówką na miejscu. Wcześniej było głośno o przynajmniej dwóch niegroźnych kolizjach drogowych z jego udziałem, m.in. na wyspie Reunion.