Opel sprzedał w Polsce 21 922 samochody i osiągnął 7,9 proc. udział w rynku samochodów osobowych, zajmując tym samym III miejsce wśród importerów. Pierwsza jest Skoda a na drugiej lokacie wylądował Ford.

Reklama

Analitycy Opla prognozują, że w 2012 roku sprzedaż będzie na poziomie porównywalnym do tego jakim zakończył się stary rok. Producent zapowiada nowe modele - na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012 w salonach pojawiła się produkowana w Gliwicach astra GTC. Z początkiem roku do sprzedaży trafi nowy opel combo, zafira tourer i insignia napędzana silnikiem diesla biturbo.

Inne

W marcu podczas wystawy motoryzacyjnej w Genewie, Opel pochwali się nowym SUV-em nazwie mokka i produkowaną w Gliwicach najszybszą astrą w historii w wersji OPC.

Inne

Mokka to absolutna nowość niemieckiego producenta - ma 4,28 m długości. Na pokładzie zmieści pięć osób. Silniki benzynowe są dwa - 1,6/115 KM i 1,4 Turbo/140 KM (200 Nm). Fani wysokiego momentu obrotowego dostaną jednostkę wysokoprężną 1,7 CDTI/130 KM - napęd produkuje aż 300 Nm. Zarówno silnik 1.4 Turbo, jak i 1.7 CDTI mogą być połączone z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Każda wersja ze przekładnią ręczną dostanie system Start/Stop. Auto kryje pod podłogą napęd na przednią oś - na życzenie wstawią 4x4.

Inne

Z bajerów inżynierowie zastosowali dodatki znane już m.in. z astry czy insigni. Na liście znajdziemy rozwiązania wspomagające kierowcę oparte na systemie kamer przednich Opel Eye (oferuje kilka funkcji, w tym opcję ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu Lane Departure Warning i opcję rozpoznawania znaków drogowych Traffic Sign Recognition). W tylnym zderzaku można mieć ukryte sprytne urządzenie do przewożenia rowerów FlexFix. Bagażnik połknie nawet 1372 l bagaży. Schowków jest aż 19. Opel mokka będzie dostępny w salonach sprzedaży pod koniec 2012 roku. Ma konkurować m.in. z kią soul.

Inne

Do Polski zbliża się również ampera - samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu. Pierwsze zamówione egzemplarze kierowcy dostaną w pierwszej połowie tego roku.

Inne / www.weigl.biz

Ważna informacja dla właścicieli używanych Opli - w 2012 roku marka wprowadzi specjalne programy serwisowe dla posiadaczy starszych modeli, które mają pomóc zachować je w dobrym stanie przez wiele lat.

"Z optymizmem patrzymy w przyszłość Opla w Polsce. Z silnej branży motoryzacyjnej w Polsce skorzystają wszyscy: kierowcy, pracownicy serwisów, dilerów i fabryk pracujących dla motoryzacji. A przede wszystkim zyska gospodarka, dlatego istotne jest aby wspierać tę gałąź rynku. GM Poland popiera wszystkie bieżące wysiłki w celu wdrażania polityki bezpieczniejszych i bardziej przyjaznych środowisku samochodów na polskich drogach, które pomogą pobudzić rynek nowych samochodów w Polsce." - mówi Peter Fahrni, dyrektor generalny GM Poland.