"Budowę drogi podzielono na siedem odcinków, aby sprawniej prowadzić inwestycję. W przypadku wystąpienia problemów na jakimś odcinku, nie będzie konieczności przerywania prac na pozostałych częściach drogi" - powiedział we wtorek PAP rzecznik Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Tomasz Okoński.

Reklama

W województwie kujawsko-pomorskim droga S-5 będzie przebiegać od autostrady A1 w Nowych Marzach koło Grudziądza przez Białe Błota k. Bydgoszczy, Szubin i Żnin do granicy z województwem wielkopolskim.

Najdłuższy z odcinków przyszłej drogi będzie miał 28 kilometrów, a najkrótszy - siedem kilometrów. Na opracowanie dokumentacji przeznaczone zostanie ponad 60 milionów złotych. Przewiduje się, że prace projektowe potrwają od roku do półtora. Dokumentacja zachowuje ważność przez trzy lata.

Bydgoski Oddział GDDKiA zwrócił się już władz gmin, przez które przebiegać będzie droga S5, aby przedstawiały swoje oczekiwania dotyczące usytuowania m.in. ekranów akustycznych, kładek dla pieszych, przepustów dla zwierząt, dróg serwisowych.

Inwestycja ma być realizowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego i Unii Europejskiej. Rozpoczęcie budowy przez GDDKiA będzie uzależnione od otrzymania pieniędzy.

Reklama