Kukiz'15 nie przeforsował swoich pomysłów na prawo drogowe. Policjanci przyznają: To dobrze

Możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, kamery osobiste dla policjantów czy zniesienie karania mandatem kierowcy, który nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy - takie pomysły forsował w Sejmie Kukiz’15, argumentując przy tym, że m.in. usprawniłyby one pracę policji. Projekt przepadł jednak w pierwszym czytaniu. Policjanci drogówki w rozmowie z dziennik.pl proponowane rozwiązania nazwali szaleństwem.

wróć do artykułu
  • ~Burzyć każdy joweł potrafi
    (2017-02-28 16:50)
    Jowełki`15 jak coś wymyślą, to system pada! Tęgie mają głowy. Pomysły obśmiali mundurowi i maja rację. Jowełkom proponuje zamontować na czołach kamerki, żebyśmy widzieli jak ich tęgie głowy pracują
  • ~Szydera
    (2017-02-28 17:11)
    No tak, gdyby propozycje Kukiz 15 weszły w życie nie mieliby na czym nabijać statystyki
  • ~Macisław Płatow
    (2017-02-28 17:41)
    Kukiz 15 nie wprowadzi do końca Kadencji,ŻADNEJ ustawy. Przekonał się o tym Liroy,a to z prostego powodu. PiS bez Kukiz 15 da sobie rade ,ale Kukiz 15 bez PiS NIC nie znaczy w Sejmie. Niech Pawełek więcej pluję jadem na PiS. Jeżeli Stowarzyszenie Endecja chcę coś znaczyć w Ruchu Narodowym ,opuści Kukiz 15 ,i to jak najszybciej.
  • ~ciach
    (2017-02-28 18:05)
    "Tu policjant z drogówki także odbija piłeczkę - sięga po statystyki i wskazuje, że w 2016 roku uczestnicy ruchu "na podwójnym gazie" spowodowali 2295 wypadków." - sięgając do tych samych statystyk - bezsensowne jest sprawdzanie stanu technicznego pojazdów podczas kontroli, albowiem stan techniczny jest przyczyną znikomej ilości wypadków.
  • ~autor
    (2017-02-28 18:17)
    jołop kukiz wyżej dudy nie odskoczy w pisowskim towarzystwie.
  • ~Lech
    (2017-02-28 19:04)
    Tu nie chodzi o bezpieczeństwo czy ułatwienie komukolwiek życia. Chodzi o to by pokazać kto tu rządzi. Gdyby pomysł był pisu a nie kukiza przeszedłby w całości ale kukiełki kaczora myślą tylko, co by tu jeszcze **********
  • ~kierowca
    (2017-02-28 20:26)
    To nie żadna rewolucja a normalność i ten "policjant z drogówki" musi się liczyć z tym, że powinien jeszcze mieć w dupowozie GPS, to taka smycz by przełożony wiedział gdzie się wałęsa.
  • ~Kubuś Brzuchatek
    (2017-02-28 20:49)
    Parafrazując "Jeszcze obywatele gotowi pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich...". O tym chyba myślą policjanci. Dlaczego w innych krajach się to sprawdza.
  • ~Gall anonim
    (2017-02-28 20:58)
    Stowarzyszenie prawo na drodze to jest tylko po to, zeby pokazywac jak popelniac wykroczenia, jak jezdzic po pijaku i jak odmawiac msndatow.... Ci to dopiero sa od poprawy bezlieczenstwa haha
  • ~Autor
    (2017-03-01 00:03)
    Nie można robić rutynowych kontroli... Hmmm 2 tyg temu była blokada wcześnie rano na drodze i sprawdzali każdego, bez wyjątku... na poboczu mieli 3 pojazdy, jak się okazało pijani kierowcy. Moim zdaniem powinni zezwolić na rutynowe kontrole a nie ich zakazywać. Skoro choćby na 100 tys. kontroli znajdą jednego pijanego to już sukces. Pijany nie zawsze jeździ od prawej do lewej, ale reakcja opóźniona jest znacznie.
  • ~Wyklety powstan lu
    (2017-03-01 02:37)
    Kto wybrał tych innowayorow?
  • ~gosc
    (2017-03-01 10:33)
    co do kontroli to nie maja racji wszedzie sie takowe prowadzi mieszkam w Niemczech i jezdze zawodowo samochodem i czesto sie takowe zdarzaja kamerki ostatnio dla patroli sie wprowadza jednakowoz nikt nie karze za brak prawka co najwyzej trzeba je przywiezc do wgladu na komisariat
  • ~zwykłykierowiec
    (2017-03-01 11:32)
    Najlepiej jak w pojeździe są dwie osoby i ta druga potrafi w momencie kontroli dokonać nagrania. Swoje auto wyposażyłem w dobrej klasy kamerki i wożę ze sobą sprzęt do nagrywania, na wszelki wypadek może sąd dopuści moje dowody w sprawie.
  • ~Anna
    (2017-03-01 11:51)
    Wersja całkiem sensowna oprócz tych punktów ujemnych "jako premia". Dopisać do ustawy możliwość przeprowadzania wyrywkowej kontroli bez przyczyny "ot tak" i już policja by działała zgodnie z prawem. Z drobnymi poprawkami propozycja całkiem OK.
  • ~rycho
    (2017-03-01 11:56)
    i dobrze się stało zwyciężył racjonalizm i stanowisko policji a opozycja mogłaby czasami się wstrzymać ,choć nie jestem zwolennikiem pis uważam że pomysły Kukiz 15 były absurdalne
  • ~bar
    (2017-03-01 12:51)
    pomysły kukiz 15 to pomysły dyskutantów piwnych
  • ~Autor
    (2017-03-01 14:21)
    burki kutane by nie mogły szczekać przed sądem a będzie tak jak było gestapowce chędożone
  • ~marks_
    (2017-03-01 14:46)
    po co na prawie jazdy ADRES ZAMIESZKANIA ????????????????? popisz się kukis.
  • ~art
    (2017-03-01 15:53)
    Co ci Kukiziaki mają mądrego wymyślić kiedy są ciągle nawaleni jak ich szef.Kto mądry na nich zagłosuje jak oni nie majązadnego programu i ciągle te jowy wowy któych społeczeństwo nie chce.
  • ~jghj
    (2017-03-01 16:56)
    Aha, czyli jak kamera nie działałby to można do bólu popełniać wykroczenia, genialny pomysł. A do kodeksu karnego może też by to wprowadzić kukiz? Jak zabójstwa nie nagrano to go nie ma i tyle. Ja pier....

Może zainteresować Cię też: