Jak poinformował w piątkowym komunikacie BM Reflex, ten tydzień kończy się obniżkami cen paliw na stacjach.

"Średnia cena Eurosuper 95 spadła do poziomu 5,78 zł/l, tj. o 6 groszy na litrze. Za olej napędowy płacimy 2 grosze mniej niż przed tygodniem, podobnie jak za litr Superplus 98. Tym samym średnia cena oleju napędowego wynosi 5,72 zł/l, a benzyny bezołowiowej 98 - 5,97 zł/l. Jednogroszową podwyżkę średniego poziomu cen na stacjach odnotowaliśmy jedynie dla autogazu, który aktualnie kosztuje 2,72 zł/l" - czytamy w komunikacie.

Zdaniem analityków BM Reflex, za obniżkami cen na stacjach - zwłaszcza cen benzyny - przemawia niższy poziom cen na rynku hurtowym.

"Na początku listopada za benzynę bezołowiową 95 możemy płacić już około 5,70 zł/l, czyli tyle, co za olej napędowy" - prognozują analitycy biura.

Jak poinformowali analitycy portalu e-petrol.pl, średni poziom cen benzyny w polskich rafineriach wynosi obecnie 4187 zł za m sześc., czyli o 350 zł mniej, niż dwa tygodnie temu.

"Ostatni tydzień to także czas obniżek cen oleju napędowego - ale w minionym tygodniu cena ta zmalała +zaledwie+ o 40 złotych i wynosi 4452 zł/m sześc." - czytamy w komunikacie e-petrol.