"Niebieskie" SUV-y od Mercedesa…
To odmłodzone modele R, ML i GL. Każdy z nich jest jeszcze szybszy, bardziej komfortowy i bezpieczniejszy. Mało pali i nie truje powietrza. Wszystko dzięki rozwiązaniu z… ciężarówek.
- Nawet niedźwiedź woli Mercedesa
- Prawdziwy morderca opon...
- Nowy Mercedes z punktem G
- Mercedesy z Polski? Ucieszylibyśmy się…
- Piękna Eva i jej mercedes bez tajemnic
- Poznaj najbardziej niezawodne auta…
- Cztery nowe kółka w mercedesie…
- Piękna Eva i jej grzeszny mercedes
- Polska fabryka wyprodukuje mercedesy?
- Kierowcy będą zbędni!
- Lista najlepszych i najgorszych aut świata
-
Ekologiczne i piekielnie szybkie SUV-y od Mercedesa
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Czwartek 2012-05-24

temp. min 8°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Chodzi o AdBlue, czyli wodny roztwór mocznika. Taka substancja powoduje rozpad tlenków azotu w "wydychanych" przez silnik wysokoprężny spalinach. Rozwiązanie to wcześniej stosowano w samochodach ciężarowych.
Teraz specjaliści z Mercedesa wprowadzili AdBlue także do swoich osobówek. W odświeżonych modelach R 320 BlueTEC, ML 320 BlueTEC i GL 320 BlueTEC pracuje sześciocylindrowy turbodiesel 3,2 o mocy 211 KM.
"Niebieskie" SUV-y na razie będą dostępne tylko w USA (od jesieni), gdzie z powodzeniem poradzą sobie z surowymi przepisami dotyczącymi spalin. Mało tego, silnik BlueTEC jest tak czysty, że spełnia wymagania przyszłej europejskiej normy emisji spalin Euro 6.












































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!