Mniej wypadków i zabitych? Unia chce zaostrzyć prawo i wprowadzić nowe obowiązkowe wyposażenie do samochodów

| Aktualizacja:

Posłowie Parlamentu Europejskiego chcą szybkiego wprowadzenia prawnego obowiązku posiadania przez samochody systemów skutecznie zwiększających bezpieczeństwo jazdy. Lista obejmuje m.in. układ utrzymywania pasa ruchu i automatyczne hamowanie. Z przyjętej przez PE rezolucji wynika, że ma to wydatnie zmniejszyć wypadkowość na drogach.

wróć do artykułu
  • ~mag
    (2017-11-18 18:51)
    To jest zwykły ordynarny lobbing przekupionych urzędasów brukselkowych. Z obowiązkowych systemów to uzasadnienie mają ABS i ESP, które są stosowane już od dość długiego czasu i które bezsprzecznie są bardzo wartościowe. Ale systemy monitoringu ciśnienia w oponach, toru ruchu jazdy, etc. to zwykłe zmuszanie ludzi do wydawania pieniędzy na rzeczy które nie są do niczego potrzebne. Mało tego niektóre z nich mogą być śmiertelnie niebezpieczne i nie ma takiej możliwości aby podjęły właściwą decyzję w skomplikowanej sytuacji.
  • ~szymeq
    (2017-11-17 13:59)
    A co z tymi wszystkimi samochodami, które tego nie mają? Unia wymyśla coraz to nowe przepisy i zamiast ułatwiać to często komplikuję życie. Ja mam rextona wyposażonego w asystenta pasa ruchu i system automatycznego hamowania a mimo to uważam na drodze, szczególnie teraz jak piesi w ciemnych kurtkach wychodzą na jezdnię.
  • ~Sebak
    (2017-11-16 16:48)
    co jakiś czas wypożyczam samochody w Panek i wydaje mi się że już i tak nowe modele mają dużo dodatków i elementów które wpływają i na komfort jazdy i właśnie na bezpieczeństwo na drogach
  • ~orwell
    (2017-11-16 11:33)
    Niedługo mieszkańcy eurukołchozu będą zwiewać do Korei Płn jako kraju bardziej humanitarnego.
  • ~subarufan
    (2017-11-15 23:05)
    subaru ma to paru lat....
  • ~:)))))))))))))
    (2017-11-15 20:59)
    Ex-Kanzler Schröder "Wir können froh sein, einen Putin zu haben" ------- POwtorka z "przyjazni" Ribbentropp - MOlotov.
  • ~fghj
    (2017-11-15 15:58)
    no to teraz już na pewno można będzie jeździć pod wpływem ,przeciez samochód sam zahamuje,sam będzie jachał prosto itp.,itd.,brawo!
  • ~&
    (2017-11-15 13:21)
    W Polsce kilka dni temu weszły bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące przeglądów samochodów. Media trąbią jak bardzo wzrośnie bezpieczeństwo na drogach. Próbowałem znaleźć w statystykach ile wypadków było spowodowanych złym stanem technicznym pojazdu, chyba wcale bo nie znalazłem. Więc według szybkich obliczeń poziom bezpieczeństwa wzrośnie o zero procent. Za to rocznie kilkadziesiąt osób ginie na przydrożnych drzewach. Nie sugeruje aby je wycinać, ale np. zabezpieczyć barierkami. Ilość ofiar napewno by się zmniejszyła, tylko w tym przypadku to państwo by musiało zapłacić a nie kierowcy.
  • ~Nihoo
    (2017-11-15 12:32)
    Z systemów też trzeba umieć korzystać. Co widać chociażby na przykładzie nawigacji - niejeden kretyn wjechał nie tam gdzie trzeba, bo "nawigacja tak prowadziła". I to samo będzie z systemami "autonomicznymi". Niejeden "kierowca" przestanie sam hamować "bo ma system".. niejeden nie będzie zwracał uwagi na otoczenie, "bo samochód mnie ostrzeże"... itp. Wyrośnie pokolenie totalnych idiotów motoryzacyjnych, którzy będą się nadawać tylko do komunikacji zbiorowej, bo w prywatnych pojazdach będą stwarzać jeszcze większe zagrożenie niż teraz...
  • ~Abcde
    (2017-11-15 09:04)
    Super! Jestem oczywiście ZA, o ile UE da nam na to pieniądze. Niestety w UE nie żyją tylko ludzie którzy zarabiają tyle co Euro posłowie.
  • ~llv
    (2017-11-15 08:51)
    Unia czy lobby producentów chce wciskać ludziom na siłę to czego nie potrzebują??? Wiadomo, że za tym pomysłem stoi jak zwykle nemecka motoryzacja i jej nieograniczona chęć zysków...
  • ~Rob
    (2017-11-15 08:46)
    Panie Prezesie Kaczyński czas już najwyższy opuścić ten Eurokołchoz!!!!
  • ~kwr
    (2017-11-15 07:54)
    Sugeruję układ automatycznego utrzymania poziomu zdrowego rozsądku.
  • ~ale żart
    (2017-11-14 18:36)
    a już myślałem że poszli po rozum do głowy i wyposażą samochody w kije bejsbplowe lub siekiery żeby było się czym bronić przed beżowymi
  • ~i_po_to_jest_unia