Skoda powiększa rodzinę w Polsce. Na rynku debiutuje właśnie usportowiona Octavia RS 245.

Reklama

Nazwa najmocniejszej w historii seryjnej Octavii oznacza moc 245 KM osiąganą przez turbodoładowany silnik 2.0 TSI. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6,6 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Jednostka napędowa współpracuje z nową, siedmiostopniową automatyczną przekładnią DSG.

Skoda / SKODA Auto

Do czerpania frajdy z dynamicznej jazdy przyłoży się obniżone o 14 mm zawieszenie, a także system stabilizacji toru jazdy ESC z trybem sportowym, który współpracuje z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Na życzenie można zamówić również zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami.

dziennik.pl

Od zwykłej octavii RS model RS 245 można odróżnić po czarnym wykończeniu ramek okien, osłony chłodnicy, lusterek bocznych, końcówek układu wydechowego, a w wersji kombi także relingów dachowych.

Skoda

Nadkola wypełniają 19-calowe alufelgi xtreme owinięte plasterkiem opony. Auto oferowane jest czerwieni corrida (nie wymaga dopłaty; foto). Można też wybrać biel moon, czarny magic lub szary steel.

dziennik.pl
Reklama

W środku czeka wielki kolorowy ekran z funkcją mierzenia czasów okrążeń. System wzbogacono też o dodatkowe funkcje monitorowanych osiągów. Głęboko profilowane fotele pokrywa tapicerka ze skóry naturalnej i Alcantary.

Skoda / SKODA Auto

Nowa Skoda Octavia RS 245 jest dostępna jako liftback i kombi. Cena to odpowiednio od 129 120 zł i 134 400 zł. Zamiast sześciobiegowej skrzyni manualnej można wybrać automat DSG za 8 tys. zł.

dziennik.pl
Skoda / SKODA Auto
Skoda / SKODA Auto
Skoda / SKODA Auto