W 2015 roku Mitsubishi wprowadziło na rynek dwa ważne dla tej marki modele - piątą generację pikapa L200 i outlandera w nowej odsłonie. Producent wrócił też do sportów motorowych z hybrydową rajdówką (start outlandera PHEV w Baja Portalegre 500).

Reklama

Teraz Japończycy ogłosili, że w na początku marca w trakcie salonu samochodowego w Genewie odsłonią trzy modele.

Na stoisku pojawią się specjalne wersje modeli L200 i ASX. W obu autach szary lakier zestawiono z pomarańczowymi elementami dekoracyjnymi i czarnymi alufelgami.

Bardziej przyziemną premierą będzie ASX w wersji na rok 2017. Po listopadowym debiucie w Los Angeles, odświeżony ASX pojawi się w Europie jako kolejny model opracowany zgodnie z wytycznymi nowej stylistyki "Dynamic Shield" - przód błyszczący srebrnymi wąsami w kształcie litery C. (na zdjęciu model w wersji na rynek USA).

Mitsubishi / Mitsubishi

Wreszcie odlotowy model eX-Concept, czyli koncepcyjny samochód, który po raz pierwszy pokazano na tokijskim salonie w 2015 roku. Auto zdradza kierunek rozwoju kompaktowych SUV-ów Mitsubishi - w przyszłości mają się wyróżniać dynamicznym nadwoziem "shooting brake", nową generacją elektrycznych układów napędowych oraz 400-kilometrowym zasięgiem.

Mitsubishi

Ponadto w 2016 roku podczas salonu w Genewie przewidziano rozpoczęcie europejskich uroczystości związanych z obchodami półwiecza elektrycznych technologii napędowych Mitsubishi (pierwsze prace rozwojowo-badawcze rozpoczęło w 1966 roku). W planach jest także debiut rynkowy całkowicie odświeżonego modelu space star w wersji na rok 2016.