Koniec karania za brak prawa jazdy, znika karta pojazdu, jedna tablica rejestracyjna na całe życie. Rząd zmienia przepisy dla kierowców

| Aktualizacja:

Koniec karania za brak prawa jazdy w przypadku kontroli. Likwidacja karty pojazdu i naklejki na szybę z numerem rejestracyjnym. Wreszcie jedne numery rejestracyjne na całe życie samochodu. Takie zmiany w przepisach wprowadzą w życie resorty cyfryzacji i infrastruktury 

wróć do artykułu
  • ~dzialacz
    (2018-11-05 23:03)
    Może ktoś potwierdzić informację na temat kary za brak aktualnego badania technicznego po ostatniej nowelizacji ustawy. Otóż w przypadku stwierdzenia przez kontrolującego funkcjonariusza braku takowego badania nie zakończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego a decyzją administracyjną i karą w wysokości 6 tys. złotych.
  • ~siesiek
    (2018-10-31 07:55)
    w dowodzie rejestracyjnym powinna być dodatkowa kartka chodzi głównie o wpis ważności pojazdu do poruszania się po drogach publicznych,dlaczego mam płacić za nowy dowód bo ten co jest nie ma miejsca na pieczątkę.
  • ~Eustachy
    (2018-10-26 11:50)
    Autor chyba nie wie, co to jest blankiet. Dokument prawa jazdy nie ma pustych miejsc do wypełnienia, więc to nie jest blankiet.
  • ~Warszawiak mały
    (2018-10-25 14:12)
    Prawdziwą rewolucję to rząd pokaże dopiero za kilka dnii, kiedy opublikuje zmiany w prawie drogowym. Mają kosztować ponad 2 miliardy złotych, a za wszystko zapłacą posiadcze pojazdów i stacje diagnostyczne. Tyle ma kosztować zmiana nadzoru nad stacjami. Ot taki luksus dla urzędników podległych ministerstwu infrastruktury. Jest po wyborach więc można poszaleć. Do kolejnych jeszcze ponad pół roku. Można hasać ile wlezie!
  • ~ziutek
    (2018-10-23 12:42)
    W Polsce moze nie trzeba. Za granica TAK!
  • ~zioła prowansalskie
    (2018-10-20 16:53)
    Żadnych dokumentów i w kominiarce!
  • ~Adams45
    (2018-10-20 02:17)
    To po co w ogóle tablice. Niech na tablicach bedzie numer VIN i spokoj.
  • ~eh myślałem,że też coś z tym zrobią, ale... lipa
    (2018-10-19 22:33)
    Tablice rejestracyjne powinny być wyeliminowane- zbędny badziew! Na kiego grzyba aż dwie? Jedna nie starczy (ta z tyłu pojazdu może zostać) a ta z przodu po jaką cholerę? Może jeszcze na dachu ze dwie, a co tam.... :/
  • ~kierowca
    (2018-10-19 20:16)
    Czyżby wracali do normalności, przecież tak być powinno już dawno.
  • ~Józef Światło
    (2018-10-19 20:11)
    Tytuł ma błąd logiczny albo autor to kretyn? Fajnie nie trzeba już mieć prawa jazdy, powołam sie na der dziennik w razie W
  • ~Tomek1
    (2018-10-19 13:04)
    Czyli jak mam prawko z clubcardu to tez mnie nie ukarają? :D mnie sie podoba :D
  • ~[ ╲╱]◬[├─┤]
    (2018-10-19 10:57)
    Może chociaż w tym obszarze ten rzad przybliży nas do Europy i normalności... co przeszkadzało rządowi PO przez 8 lat wprowadzić takie zmiany? To są zmiany praktycznie bez kosztowe... nowelizacja prawa...
  • ~KwidzyniakA
    (2018-10-19 09:30)
    W tytule jest nieprawdziwa informacja ,,Koniec karania za brak prawa jazdy", specjalnie ????
  • ~tor
    (2018-10-19 08:38)
    Ciekawe tylko jak długo np mandaty będą przychodzic na starego właściciela . Już miałem przypadek ze z kwietnia 2013 r przyszło do mnie wezwanie do zapłaty za parkowanie chociaż samochód miał w tym czasie już innego właściciela . I co na to PAN CEPiK od cepa Oj bedzie się dział będzie znając polskie realia i speców ok cyfryzacji
  • ~rass
    (2018-10-19 07:52)
    To nie tak! Tablica - jedna na całe życie - ale dla właściciela - a nie do samochodu! Co za durny pomysł? Masz tablicę na aucie - sprzedajesz samochód - kupujesz następny i ma taki sam numer! Wydział komunikacji gdzie zarejestrowano twoje auto odsyła tablice i wszystko. Jaki czubek to wymyślił?

Może zainteresować Cię też: