Eksperci e-petrol.pl poinformowali, że nadchodzący tydzień może przynieść nieznaczne podwyżki cen paliw na stacjach.

Reklama

Według prognoz portalu od 4 do 10 czerwca br. litr benzyny bezołowiowej 95, której średnia cena wynosi aktualnie 5,82 zł za litr, może kosztować nawet 5,89 zł. Dodają, że cena oleju napędowego może wzrosnąć do 5,79 zł za litr (5,71 zł obecnie). Tylko użytkownicy autogazu mogą liczyć na minimalną obniżkę. Paliwo może stanieć do 2,78 zł za litr, obecnie kosztuje ok. 2,83 zł.

Zdaniem ekspertów BM Reflex ceny paliw w przyszłym tygodniu nie powinny znacząco odbiegać od obecnych. "Zwłaszcza w kontekście czerwcowego długiego weekendu wyjazdy na odpoczynek nie powinny być droższe niż obecnie. To także dobre informacje dla tych, którzy będą wybierali się na mecze Euro 2012" - stwierdzili.

Dodali, że - ich zdaniem - fakt, że Euro będzie się odbywać w Polsce nie jest powodem do podwyżek cen na stacjach benzynowych. "Tym bardziej, że na rynku hurtowym w najbliższym tygodniu nie powinniśmy obserwować odwrócenia tendencji i powrotu gwałtownych podwyżek cen" - stwierdzili.

Eksperci e-petrol.pl dodali, że wyższe ceny paliw będą tylko na niektórych stacjach. "Można się spodziewać, że wraz z rozpoczęciem turnieju na stacjach znajdujących się na głównych szlakach komunikacyjnych prowadzących do miast, w których rozgrywane będą mecze, ceny paliw wzrosną" - zauważyli.

Wskazali też, że w mijającym tygodniu średnie ceny paliw na stacjach w Polsce spadły o 1-2 grosze, a w skali miesiąca obniżka dla benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego wyniosła 7 groszy. "Przecena mogłaby być większa, gdyby nie dynamiczne osłabienie złotówki" - dodali.