O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 3 gr na litrze.

Reklama

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 504 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 578 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 649 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 829 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to druga obniżka cen benzyny i szósta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała pięć razy.

Jak podał PKN Orlen, od środy hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 31 zł i wynosi 4 tys. 599 zł za tysiąc litrów.

Grupa Lotos także zmienia ceny paliw. Od środy firma obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 27 zł i benzyny bezołowiowej 98 o 29 zł na tysiąc litrów, rosną natomiast ceny oleju napędowego o 47 zł, a napędowego do celów opałowych o 30 zł na tysiąc litrów - podało biuro prasowe spółki.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.