Nowa moda na koszmar paliwowy! Tak ratują się Polacy

| Aktualizacja:

Nowa moda motoryzacyjna opętała kierowców nad Wisłą. Wystarczy drobna, niedroga modyfikacja pod maską i można jeździć za śmieszne pieniądze. I wcale nie chodzi o przerabianie aut na LPG...

wróć do artykułu
  • ~Piotr Sopyla
    (2012-02-25 01:34)
    Inne kraje dają możliwość wyboru kierowcy co może legalnie lać do baku. Dlatego olej roślinny np. w Anglii jest legalny. Są pewne ograniczenia jednak pozwala to znacznie ograniczyć koszty eksploatacji Diesla. Więcej o rzepaku w baku na http://olej-roslinny.marvelo.pl
  • ~APEL DO NAIWNYCH
    (2012-01-09 21:51)
    j BYL I JEST TYLKO JEDEN SPOSOB NIE GLOSOWAC NA PLATFORME
  • ~Słodka
    (2011-12-28 23:41)
    Znakomicie temperurę podnosi efekt przerobu cukru ...
  • ~gdf
    (2011-12-28 23:25)
    Z polietylenenu już robią olej napędowy, jest pełno nielegalnych producentów takiego oleju, miesza się to z dieslem 1:1 i latają na tym ciężarówki. Nie da się wykryć prze POlicję.
  • ~werner
    (2011-12-28 16:32)
    Tusk to swinia sam jeździ za nasz koszt i lata z rodzinka i znajomymi córki samolotem a My płacimy na NIEROBA
  • ~nn
    (2011-12-28 16:27)
    na biednych katastrofa zmieni się zobaczycie głowa do góry to pługi do dupy jak kiedyś mówili nasze dziadkowie będzie wio koniku
  • ~wiesio13 stary
    (2011-12-28 16:22)
    Oby twierdzenie TUSKA sie sprawdziło i aby Jarek powrócił a wtedy Benzyna do 5 zł. powróci. Jark wróć!!!
  • ~pis DZIEL i rządź...
    (2011-12-28 13:44)
    Sekta pisssuarowa na pewno ma receptę na to całe zło w RP - Rydzyk im doradza...
  • ~Onion Juice
    (2011-12-28 13:29)
    ~Peter2011-12-28 12:03

    biedni Polacy. Rząd ich rżnie a Ci kombinują..


    Bardzo sluszna uwaga!
    Tylko, ze tym tropem rozumowania trzeba konsekwentnie zasuwac do konca, a wtedy jedyna konkluzja jest taka, ze zamiast kombinowac z olejem - nalezy pokombinowac z definitywnym odsunieciem tej ekipy od rzadzenia!!!
    Bo inaczej oni nas zrujnuja!
  • ~Drzazga 101
    (2011-12-28 13:10)
    "...jazda na paliwie nieobłożonym akcyzą jest zabroniona."
    O Matko, chyba kogoś pogięło i to na fest ! A ***** kogo obchodzi, co ja se leję w bak ! A jak będę se lał WODĘ, bo mam silnik na wodór, to też to będzie NIELEGALNE, kuervas, co ?! Niedługo te złodziejskie Platformersy, które okradają nas ze złudzeń, obłoża akcyzą wiatr, który duje w żagle i wodę, którą flisy wożą turystów po Dunajcu. Sami to nic nie oszczędzają, ale nam zaciskają pętlę, że już ledwo zipiemy, gnojki jedne.
    Hej !-
  • ~gość
    (2011-12-28 12:55)
    tak tak próbowałem,
    Uno 1.3D :)
  • ~dev
    (2011-12-28 12:51)
    niech wypier****ją z tą akcyzą, pejsy zza oceanu
  • ~kierowca z 45 letnim stażem
    (2011-12-28 12:45)
    Też mi nowość... latem nie trzeba nic zmieniać w silniku, pięknie chodzi na rzepaku diesel ze starą poczciwą niezawodna pompą wtryskową rzędową Bosch (mają np diesle Mercedesy do 1995 roku produkcji, większość TAXI, np przy zach granicy od dawna taki zwyczaj, pompowtryski i inne współczesne bajery wykluczone). Dla stosowania rzepaku zimą trzeba zamontować podgrzewacz, bo olej gęstnieje. Chodzi tak jak na bio100 legalnym, (przyjemny zapach frytek z rury, wiem bo jeździłem) tylko ze miesiąc temu podnieśli jego cenę z 4,29 zł/l do ceny ON i przestał schodzić. A jeśli chodzi o kontrolę drogowa, to trzeba mieć ze sobą dowód uiszczenia akcyzy za olej który akurat właśnie mamy w baku i fiu, fiu... Dlatego Milicja Obywatelska.Drogowa (dlatego Milicja bo Policja Drogowa tak samo skuteczna na drogach jak kiedyś Milicja) nie kontroluje osobówek. Czasem zdarzają się kontrole TIRów pod katem paliwa (Inspekcja Drogowa). Polak potrafi. I dobrze..
  • ~przyszły szejk rzepakowy
    (2011-12-28 12:17)
    Jak skończy się ropa, obsadzamy wszystkie pola rzepakiem i to MY zakładamy turbany na głowę :).
  • ~TomThumb
    (2011-12-28 12:09)
    Ten artykuł to jedna wielka bzdura!
  • ~vh
    (2011-12-28 12:03)
    za niedlugo beda skupowac polietylen i depolimeryzowac go a nastpenie mieszac z olejem zeby jezdzic.
  • ~Peter
    (2011-12-28 12:03)
    biedni Polacy. Rząd ich rżnie a Ci kombinują
  • ~vh
    (2011-12-28 12:00)
    mieszacz pol na pol z dieslem i bez nagrzewacza tez pojdzie, zuzyty wymieszac z woda, porzadnie, odstawic, pozwolic sie rozdzielic i zlac olej, przepuscic przez filtr, podgrzac powzej 100 stopni by odparowac wode, po klopocie... - tu cudow nie ma
  • ~Hura
    (2011-12-28 11:51)
    Metan .Eten , Propan , Butan ,,,dekan .Na każdy z tych gazów można przerobić substancje organiczne .hej .
  • ~17mw
    (2011-12-28 11:11)
    Kupię olej jadalny takie ogłoszenie to może dać chłop z traktorem z lat 60 .Bo te nowsze tego nie strawią Chłopie zawiozłeś tatowi flache na świnta ,nasłuchałeś się bzdur i pleciesz.