Kierowcy samochodów mogą wybierać spośród różnych sposobów ochrony przez fotoradarami. Motocykliści zmuszeni byli do tej pory radzić sobie sami… często uciekając się do podginania tablic rejestracyjnych, aby były nieczytelne na zdjęciach zrobionych przez fotoradar.

Reklama

Teraz użytkownicy motocykli mogą skorzystać z nowego rozwiązania, które ma ich ochronić przed niespodziewanymi kontrolami w dodatku nie łamiąc prawa.

Otóż system yanosik, z którego do tej pory korzystali kierowcy samochodów, pojawił się także w wersji dla motocyklistów. System jest w pełni legalny. Opiera się na zgłoszeniach użytkowników, którzy ostrzegają się nawzajem przed zagrożeniami takimi jak kontrole policji, fotoradary, patrole mobilne, wypadki czy korki.

Aby korzystać z tego rozwiązania, wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację, dostępną już na iPhone i telefony z systemem Android.

Jak to działa? Za pomocą komunikatów głosowych aplikacja ostrzega motocyklistę przed "niespodziankami" na drodze. Wystarczy podłączony zestaw słuchawkowy do telefonu.

http://www.youtube.com/watch?v=8FGqWL_HVzM