Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, w stolicy regionu największe natężenie ruchu spodziewane jest na ulicy Wrocławskiej, Niemodlińskiej i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Już od czwartkowego poranka do 3 listopada będą tam obowiązywały zmienione zasady ruchu drogowego. Kierowcy są proszeni o parkowanie samochodów na placu pobliskiego centrum handlowego. W okolicy cmentarza przy ulicy Zielonej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania na jednej stronie jezdni.

Reklama

W Kędzierzynie-Koźlu ograniczenia w parkowaniu dotyczą sąsiedztwa cmentarzy Kuźniczki i w Koźlu. Zmiany ruchu w tym mieście obowiązują od środy do 4 listopada. Dojazd do bramy cmentarza Kuźniczki dozwolony będzie tylko dla autobusów MZK oraz pojazdów przewożących osoby mające znaczne trudności w samodzielnym poruszaniu się.

Od czwartku do 3 listopada policjanci będą prowadzili akcję "Znicz" w Brzegu, gdzie zmiany w ruchu zostaną wprowadzone w okolicy cmentarza przy ulicy Starobrzeskiej. Nowe zasady ruchu i miejscach do parkowania od czwartku obowiązują w Nysie przy cmentarzach przy ulicach Mieczysława I, Złotogłowickiej i Szczecińskiej.

Policja ostrzega kierowców, by nie jechali na pamięć i zwracali uwagę na znaki drogowe oraz podporządkowali się poleceniom służb porządkowych, które będą dyżurowały w okolicach cmentarzy. Włodarze miast zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej, która organizuje dodatkowe kursy w pobliże nekropolii.