Gorzów Wielkopolski. Jak poinformował gorzowski magistrat organizacja ruchu została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w rejonie cmentarza, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo.

Reklama

Od wtorku do niedzieli obowiązuje zmieniona organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie "B" cmentarza. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniony jest tylko dla nich. Ponadto mają one pierwszeństwo przejazdu.

Wjazd w ul. Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w Dniu Wszystkich Świętych, w godz. 7-20. Jeśli ruch będzie duży nie wykluczone, że zamknięcie Żwirowej nastąpi w czwartek lub też będzie przedłużone do niedzieli. Będzie o tym decydowała policja.

Reklama

Ograniczenia wjazdu na ul. Żwirową nie będą dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe) dowożących na cmentarz osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze policji.

Ponadto od czwartku do piątku nie będzie możliwy wyjazd z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast do niedzieli wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic). W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu samej Żwirowej będą obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się i postoju.

Tradycyjnie już w dniach, w których będą obowiązywały ograniczenia w ruchu ul. Żwirową dojazd do bramy "B" cmentarza będzie możliwy wyłącznie drogą od strony Chwalęcic. Zostaną również zorganizowane dodatkowe miejsca parkingowe: na prawym pasie ul. Słowiańskiej, na terenie PWiK czy markecie "Products" na ul. Żwirowej.

Reklama

Parking przy bramie "A" cmentarza w czwartek i piątek będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, a jego część południowa stanie się na ten czas postojem taksówek. Z kolei parking przy bramie "B" będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, z wyłączeniem ostatniego segmentu, przeznaczonego pod handel i pierwszego, wydzielonego dla MZK.

Pełna informacja na temat zmian w organizacji ruchu w okresie świątecznym wraz z mapą jest dostępna na stornie internetowej miast Gorzowa.