Policja złagodziła skutki blokady transportowców w Grodzisku Mazowieckim. Policjanci częściowo umożliwili przejazd w miejscu blokady.

Teraz spisują protestujących TIR-owców. Ale droga jest tylko częściowo przejezdna. Z autostrady na węźle w Grodzisku można zjeżdżać do miasta. Ruch w drugą stronę jest wstrzymany.

Protest transportowców w całym kraju

Protesty przewoźników odbędą się w ciągu dnia w kilkunastu miejscach w kraju. Jeden z największych zapowiedziano w Wólce Dobryńskiej na Lubelszczyźnie, na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 2 i 68 prowadzących do przejść granicznych w Terespolu i Koroszczynie. O godz. 10 drogę zablokują tam m.in. tiry ze wschodniego Mazowsza. Później sznur aut ma wyruszyć w kierunku terminala w Koroszczynie.

Transportowcy zamierzają także sparaliżować okolice polsko-niemieckich przejść granicznych w Kołbaskowie, Gubinie, Jędrzychowicach i Olszynie. Tiry będą także robiły pętle, na wielu ważnych drogach Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski, a także w województwach łódzkim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.