Na drodze krajowej numer 8, w Knurowcu niedaleko Wyszkowa, doszło do zderzenia czterech aut, w tym dwóch ciężarówek i busa. Jeden z tirów wpadł do rowu, drugi stanął w poprzek jezdni. Droga jest całkowicie zablokowana. Dla samochodów osobowych policja wyznaczyła objazdy przez Brańszczyk. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.
Na Mazowszu bardzo źle jeździ się też w rejonie Ostrołęki i Płocka oraz na drodze krajowej numer 10, od Płońska do Sierpca. Na pozostałych trasach krajowych nawierzchnie są w większości czarne i mokre. Za to praktycznie wszystkie drogi wojewódzkie, powiatowe i lokalne pokryte są warstwą zmarzniętego, zajeżdżonego śniegu lub lodu. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Reklama

Rekordowa liczba ponad 220-tu ciężkich pługów, pługopiaskarek i solarek walczy ze skutkami zimy na Warmii i Mazurach. Śnieg pada w całym regionie, najintensywniej w Mrągowie i Kętrzynie.

Elżbieta Popiołek z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców, aby uważali na drogach krajowych. Lokalna śliskość występuje między innymi na drodze numer 16 na odcinku Orzysz - Ełk - Kalinowo i na drodze numer 63 na odcinku Orzysz - Pisz - granica województwa. Błoto pośniegowe występuje natomiast między innymi na drodze krajowej numer 15 na odcinku Brzozie Lubawskie - Lubawa - Ostróda i na drodze numer 51 od granicy państwa do Lidzbarka Warmińskiego.

Służby utrzymania dróg mają bardzo dużo pracy na drogach wojewódzkich. W akcji są 153 pługi i piaskarki. W okolicach Kętrzyna, Olecka i Nidzicy drogi są białe, a w rejonie Elbląga pokrywa je zajeżdżony śnieg. Najtrudniejsza sytuacja panuje na drodze wojewódzkiej numer 542 na odcinku Rychnowo - Działdowo i na drodze numer 538 na odcinku Nowe Miasto Lubawskie - Uzdowo - Rozdroże. Niedobrze jest też na bocznych i lokalnych drogach pokrytych zmarzniętym i ubitym śniegiem, a często także oblodzonych.

Warstwa zajeżdżonego śniegu i błoto pośniegowe zalega na większości dróg na Podkarpaciu. Jak informują drogowcy, wszystkie drogi są przejezdne, trasy krajowe mają czarną nawierzchnię, podobnie jak ważniejsze drogi wojewódzkie. Jest jednak bardzo ślisko.

Wieczorem i w nocy w całym regionie padał drobny śnieg, opady były silniejsze w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Temperatura w regionie waha się od minus 3 stopni C do zera.
Nad ranem w Lutczy na krajowej 9-tce w kierunku granicy ze Słowacją TIR wjechał do rowu, częściowo blokując pas jezdni. Nikomu nic się nie stało. Do podobnego zdarzenia doszło też w podrzeszowskiej Boguchwale. Utrudnienia już zostały usunięte.

W Wielkopolsce na głównych drogach jezdnie są czarne i mokre, na pozostałych trasach może być ślisko. Na południu regionu, w okolicach Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego nawet na głównych drogach miejscami występuje błoto pośniegowe. Jazdę utrudnia wiatr, który nawiewa śnieg na jezdnie.

W miasta Wielkopolski w wielu miejscach jest ślisko i niebezpiecznie, szczególnie poza głównymi ciągami komunikacyjnymi. W Poznaniu od rana doszło już do kilkunastu stłuczek. Nie ma już utrudnień na autostradzie A2, gdzie wcześnie rano przez kilka godzin ruch w kierunku Poznania blokowała przewrócona ciężarówka.