- Tylko facet, który lata nad Polską Embraerem mógł nasr... tyle radarów w Polsce - tak o premierze Donaldzie Tusku powiedział przed kamerą Superstacji poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. Słowa Rozenka padły podczas realizacji materiału telewizyjnego o fotoradarach. Ale po kolei...

Reklama

Dziennikarz Superstacji cytował posłom w Sejmie wypowiedź Donalda Tuska z kampanii wyborczej w 2007 roku. Tusk - wówczas jeszcze nie był premierem, a przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - powiedział na przedwyborczej konwencji tej partii w Poznaniu o rządach PiS i Jarosława Kaczyńskiego: "Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi."

Parlamentarzyści mieli odgadnąć, kto je wypowiedział. Poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek nie miał wątpliwości...

- To Donald Tusk powiedział, jeszcze zanim został premierem - odgadł Rozenek. I dodał- Ja mam inne zdanie na ten temat, ja uważam, że tylko facet, który lata nad Polską Embraerem mógł nasr… tyle fotoradarów w Polsce.

Do końca 2013 roku ma stanąć 300 nowych fotoradarów. Resort finansów oszacował wpływy z mandatów na 1,2 mld złotych w 2012 roku, w 2013 roku szacunkowe wpływy to 1,5 mld.