Jak poinformował w czwartek urząd miasta, czasowych utrudnień w ruchu drogowym można się spodziewać od godz. 18 w piątek do godz. 17.45 w niedzielę.

Reklama

W piątek wieczorem ulicami stolicy mają przejechać rowerzyści w ramach "Warszawskiej Masy Krytycznej", którą organizuje Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Utrudnienia mogą wystąpić na trasie, która obejmuje: pl. Zamkowy, ul. Miodową i Senatorską, pl. Teatralny, pl. Bankowy, ul. Andersa, Muranowską, Bonifraterską, Międzyparkową, most Gdański, ul. Jagiellońską, Kłopotowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, Sokolą, Zamoyskiego, Grochowską, Goławską, Mińską, Stanisławowską, Dwernickiego, Szaserów, Chłopickiego, Zamieniecka, Fieldorfa, Umińskiego, Bora-Komorowskiego, Egipska, Saska, Zwycięzców, Francuska, rondo Waszyngtona, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście do pl. Zamkowego. Początek imprezy zaplanowano na godz. 18.

Sobota to z kolei dzień, na który w stolicy zgłoszono dziewięć zgromadzeń publicznych, w tym marsz "Obudź się Polsko", którego organizatorzy spodziewają się udziału 100 tys. osób. Jak informuje ratusz, w godz. 11.30-20.30 mogą wystąpić utrudnienia na trasie tego pochodu, czyli pl. Trzech Krzyży, Nowym Świcie, Krakowskim Przedmieściu oraz pl. Zamkowym. Natomiast w godz. 11-12 utrudnienia mogą wystąpić na: pl. Trzech Krzyży, Nowym Świecie, Świętokrzyskiej, Tamce i Wybrzeżu Kościuszkowskim. Na tej trasie w tych godzinach mają maszerować działacze PSL, którzy mają w Warszawie zjazd wojewódzki.

W niedzielę ma się odbyć 34. Maraton Warszawski. W związku z przygotowaniami do tej imprezy ulice będą wyłączane z ruchu już w nocy z soboty na niedzielę. Od godz. 22 w sobotę nastąpi wyłącznie z ruchu kołowego północnej jezdni al. Poniatowskiego i mostu Poniatowskiego (od ronda Waszyngtona do Wisłostrady) oraz prawego pasa Wybrzeża Szczecińskiego pod mostem Poniatowskiego. Pierwszy z tych odcinków ma zostać otwarty dla ruchu w niedzielę o godz. 11.15, drugi - o godz. 17.45. Praktycznie przez całą niedzielę (w godz. 9.45-17.45) zamknięta będzie też południowa jezdnia mostu Poniatowskiego.

Natomiast w niedzielę, od godz. 8.20 do godz. 17.45 mogą wystąpić utrudnienia na: moście Poniatowskiego, al. Jerozolimskich, rondzie de Gaulle'a, Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu, ul. Królewskiej, pl. Piłsudskiego, ul. Wierzbowej, Senatorskiej, Moliera, Ossolińskich, Miodowej, pl. Krasińskich, ul. Bonifraterskiej, Konwiktorskiej, Zakroczymskiej, Krajewskiego, Wybrzeżu Gdańskim, Wybrzeżu Kościuszkowskim, ul. Wioślarskiej, Solec, Czerniakowskiej, al. Witosa, ul. Sobieskiego, al. Wilanowskiej, ul. Przyczółkowej, Pałacowej, Nowoursynowskiej, Rosoła, Przy Bażantarni, al. KEN, ul. Rolnej, Puławskiej, pl. Unii Lubelskiej, ul. Bagatela, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży i moście Poniatowskiego.

Bieg ma się zakończyć na Stadionie Narodowym. Jak informuje ratusz, odcinki ulic, po których odbywać się będzie bieg będą wyłączane z ruchu pojazdów sukcesywnie, a po przebiegnięciu ostatniego zawodnika ruch kołowy będzie przywracany.

Oprócz tego w godz. 7-10 w niedzielę ma zostać wstrzymany ruch tramwajowy w al. Jerozolimskich. Natomiast w godz. 9-11 nie będzie można przejechać mostem Świętokrzyskim.