Wynika z niego, że wzmacnianie gruntu między stacją a tunelem zakończy się pod koniec maja. Niedługo rozpoczną się także prace związane z naprawą samego tunelu.

Reklama

W jezdniach wywiercono 400 otworów, do których przy pomocy za pomocą specjalistycznego sprzętu jest wtłaczana substancja usztywniająca grunt. Prace mają jeszcze potrwać przez ponad 50 dni.

Termin zakończenia robót wyznaczony przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego mija w połowie czerwca. Rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko mówi, że jest duża szansa, że po tym terminie kierowcy będą mogli korzystać z tunelu.

Rzecznik zastrzega jednak, że remont może się wydłużyć. Wszystko zależy od kontroli. Jeżeli okaże się, że nie wszystko jest należycie zabezpieczone, trzeba będzie wykonać dodatkowe prace, przez które znów przesunie się termin otwarcia.

Tunel Wisłostrady został zamknięty 14 sierpnia 2012 roku, po tym, jak na pobliską budowę stacji Powiśle zaczęła się wlewać woda. Wkrótce okazało się, że grunt pod tunelem został podmyty i trzeba go wzmocnić.