Fabryka Forda w Sankt Petersburgu rozpoczęła wytwarzanie czterech rodzajów karoserii focusa - 3- i 5-drzwiowego hatchbacka, sedana i kombi. Każdy z nich w trzech standardach wyposażenia (Ambiente, Comfort i Ghia) i z pięcioma silnikami do wyboru. Auta trafią na rynek rosyjski.
Jednak to nie koniec powodów do świętowania. Pierwszy odświeżony focus, który wyjechał z tej fabryki, jest jednocześnie ćwierćmilionowym modelem sprzedanym w Rosji od momentu wprowadzenia auta na tamtejsze drogi w 1999 roku.
Dziennikarz. W branży od czasów, kiedy w poszukiwaniu auta jechało się w niedzielę na giełdę samochodową, a radio z odtwarzaczem kasetowym było luksusem na równi z klimatyzacją. Dziś lubi auta elektryczne, ale ciągle szanuje silnik Diesla – nie tylko w czołgu. Testuje motoryzacyjne nowości i donosi o gorących premierach z prezentacji. Poza motoryzacją śledzi przepisy ruchu drogowego oraz wszystko, co związane z bezpieczeństwem. Uważa, że w pracy liczy się efekt i dopracowanie tematu.