Inne / Ford Focus RS WRC
Reklama

Loeb króluje nieprzerwanie od 2004 roku - wtedy pierwszy raz zdobył koronę. Trzy zwycięstwa wywalczył za kierownicą citroena xsary WRC, w minionym sezonie okazał się niepokonany w C4 WRC.

Klasyk Monte Carlo? Cztery edycje należały do Loeba, dzięki czemu w statystykach stoi na czele razem z Walterem Rohrlem i Tommim Makinenem.

Teraz Francuz pojedzie po piąte zwycięstwo w tej imprezie. Jak będzie, okaże się w najbliższą niedzielę na mecie w Monte Carlo.

Lista startowa to 49 załóg. Z jedynką wystartuje Sebastien Loeb. Za nim jego kolega z zespołu Citroena - Hiszpan Daniel Sordo (obaj na naszych filmach z testów C4 WRC).

Fabryczny zespół Forda to BP Ford Abu Dhabi World Rally TeamC4 WRC. Nowych barw będą bronić dwaj rajdowcy z Finlandii - Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala. Trzecim kierowcą będzie Khalid Al Qassimi z Abu Dhabi.

Przypominamy, że Ford jest mistrzem świata wśród producentów - tytuł trzyma niepodzielnie od dwóch lat (sezon 2006 i 2007). Ich focus RS WRC to na razie przemalowany model z minionego sezonu 2007. Rajdówka w nowej specyfikacji wyjedzie na oesy w trakcie sezonu.

Subaru - tak jak w ubiegłym sezonie - powalczą Norweg Petter Solberg i Australijczyk Christopher Atkinson.

Debiutantem jest fabryczny zespół Suzuki. Za kierownicą dwóch rajdowych SX4 WRC usiądą Fin Toni Gardemeister i Szwed Per-Gunnar Andersson.

Tegoroczny Rajd Monte Carlo to już 76. edycja. Kierowcy mają do przejechania 18 odcinków specjalnych. Trasa eliminacji mierzy ponad 1000 km. Emocji i adrenaliny nie zabraknie.