Autorem ujęć do edycji 2008 jest francuski fotograf Patrick Demarchelier. To już kolejna przygoda paryżanina z kalendarzem Pirelli. Czarno-białe wydanie z 2005 roku było także zrealizowane przez niego.

Czym chce nas zaskoczyć teraz? Pierwszy raz w historii włoska superprodukcja zawędrowała do Chin. Większość zdjęć przedstawia Szanghaj - tajemnicze wnętrza, ulice i ogrody posłużyły za tło elitarnej publikacji.

Pierwszy plan? Jak zawsze intrygujące modelki, na pewno już je widzieliście - Gemma Ward, Catherine McNeil, Doutzen Kroes, Agyness Deyn, Coco Rocha, Lily Donaldson, Sasha Pivarova, Caroline Trentini. Nie zabraknie też azjatyckiej pięknoci Maggie Cheung.

Kiedy zobaczymy oficjalne zdjęcia? Pirelli ujawnia, że światowa premiera kalendarza odbędzie się w listopadzie w Szanghaju. Na Polski debiut musimy poczekać do pierwszych dni grudnia. Jednego możemy być pewni - efekt jak zwykle zaskoczy wszystkich.

Na koniec kilka słów o mistrzu obiektywu. Patrick Demarchelier zalicza się do największych twórców tego fachu. Jak mało który artysta naszych czasów zna się na fotografowaniu mody. Publikował w brytyjskich, amerykańskich i włoskich wydaniach Vogue, Glamour i Mademoiselle. Mało tego, jest autorem okładek do albumów płyt Madonny, Quincy Jonesa czy Billy Joela.

Miał też względy na brytyjskim dworze, był uwielbiany przez księżniczkę Dianę. To właśnie jego aparat uwiecznił jej twarz w 1989 roku. Tym samym stał pierwszym nie-brytyjczykiem fotografującym królewską rodzinę. Cóż, nic dziwnego, że Pirelli uległo takim referencjom.

Reklama

Na zdjęciu: Catherine McNeil i Patrick Demarchelier

Na zdjęciu: Coco Rocha