Ryszard Kalisz, prominentny polityk SLD, to znany miłośnik Jaguara. Jednak ostatnio został przyłapany za kierownicą nowego audi A6. Czy tęskni czasem za angielskim stylem jaguara? Jeśli myśli z łezką w oku o wysłużonym modelu s-type, mamy dla niego dobre wieści! Niech sprzedaje audi i zamawia najnowsze dzieło brytyjskiej stajni!

Reklama
Inne

Oto najszybszy samochód Jaguara w seryjnej produkcji, czyli model XKR-S, doczekał się wersji kabrio. To cudo zadebiutuje w czasie targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Model XKR-S kabrio, tak samo jak coupe, pędzi do setki w 4,4 sekundy, od 100 km/h do 180 km/h przyspiesza w 7,6 s, a jego prędkość maksymalna to 300 km/h.

Inne

W aluminiowej konstrukcji auta kryje się benzynowy silnik 5.0 V8, który produkuje 550 KM i 680 Nm momentu obrotowego. Auto waży 1795 kg - szybkie obliczenie i wychodzi na to, że stosunek mocy do wagi wynosi 307 KM/tonę.Inne

Jaguar XKR-S kabrio pruje przez świat z nowym przednim zderzakiem z szerszym wlotem powietrza. Docisku aerodynamicznego podczas szybkiej jazdy dopilnuje rodzaj dyfuzora o poważnie brzmiącej nazwie computational fluid dynamics system. Wymiary - 4794 mm długości, 1608 mm szerokości i 1312 mm wysokości oraz rozstaw osi 2752 mm.

Inne

XKR-S w wersji kabrio będzie dostępny w sześciu kolorach. Aluminiowy dach, który otwiera się i zamyka w 18 sekund, standardowo może być tylko czarny, ale istnieje możliwość wyboru lakieru z sześciu pozostałych opcji.

Reklama
Inne

Na pokładzie sportowy klimat. Siedzenia mają gwarantować lepsze trzymanie podczas pokonywania zakrętów. Specjalnie wzmocnione fotele posiadają funkcję 16-punktowej regulacji. No właśnie… to chyba dobrze, że wzmocnione.