W piątek w związku z uroczystościami centralnymi wyłączone z ruchu będą ulice: Królewska, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Wierzbowa, Freta oraz Ossolińskich.

Reklama

Już od środy do piątku nie można parkować przy ul. Królewskiej (wzdłuż Ogrodu Saskiego), w czwartek nie będzie można parkować także na ul. Karasia, a w piątek na parkingu przed Dowództwem Garnizonu Warszawa i na parkingu przed Galerią Zachęta oraz ul. 3 Maja.

W związku z Biegiem Niepodległości w piątek ok. godz. 7 z ruchu zostanie wyłączona al. Jana Pawła II, na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Anielewicza. Bieg rozpocznie się ok. godz. 11 i będzie trwał ok. dwóch godzin.

W trakcie imprezy wyłączone z ruchu, także tramwajowego, zostaną ulice: al. Jana Pawła II począwszy od ronda Zgrupowania AK "Radosław", ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości do skrzyżowania z ul.Rakowiecką. Ruch poprzeczny będzie upłynniać policja.

W związku z defiladą historyczną z ruchu zostanie wyłączony Trakt Królewski na odcinku od ul. Królewskiej do ronda gen. de Gaulle'a. Na okres przemarszu, w godz. 13-14.30 zostanie wstrzymany ruch samochodowy i tramwajowy w al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Wojska Polskiego.

W związku z 23 zgromadzeniami publicznymi od wczesnych godzin popołudniowych utrudnienia mogą wystąpić w rejonach: pl. Konstytucji, ul. Marszałkowskiej do ronda Dmowskiego, Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich oraz pl. Na Rozdrożu. Ruch na tych trasach będzie kierowany przez policję - poinformowało biuro prasowe.

Szczegółowe informacje o biegu i defiladzie można znaleźć na stronie: www.um.warszawa.pl ; a o organizacji komunikacji na stronie: www.ztm.waw.pl