Spore utrudnienia czekają kierowców na końcowym odcinku "zakopianki" - w Białym Dunajcu, Poroninie i Zakopanem. Z powodu remontu nawierzchni końcowy odcinek trasy zamknięto we wtorek na dziesięć dni - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

To oznacza, że jedna z najważniejszych polskich dróg będzie zamknięta na długi weekend (11-13 listopada) - można spodziewać się, że wielu kierowców wybierających się na odpoczynek utknie w gigantycznych korkach.

W Białym Dunajcu, drogę zamknięto tuż za mostem łukowym w stronę Zakopanego, aż do przejazdu kolejowego w Poroninie. Ruch poprowadzono drogami lokalnymi wiodącymi przez osiedla. Na odcinku Poronin-Ustup "zakopianka" jest przejezdna.

Jak zapowiada Iwona Mikrut z GDDKiA, przed wydłużonym listopadowym weekendem część remontowanej trasy wiodącej przez Poronin będzie przejezdna.

Kolejne utrudnienia czekają kierowców na wjeździe do Zakopanego, bo na niespełna dwukilometrowym odcinku Ustup-Spyrkówka wymieniona będzie nawierzchnia. Na 100-metrowym odcinku od Ustupu do osiedla Guty ruch będzie odbywał się wahadłowo. Dalej kierowcy pojadą objazdem drogą lokalną.

Kierowcy będą mogli też ominąć utrudnienia przy wjeździe do Zakopanego jadąc przez Olczę i dalej do centrum miasta.

Na remontowanych odcinkach stan nawierzchni jest zły i wymaga wymiany. Remonty potrwają do 18 listopada.