Nikt i nic nie stało na przeszkodzie - ani radary, ani policja. 550-konne camaro ZL1 pokazało co potrafi. Maszyna do zwijania asfaltu bez wahania zdobyła słynne Zielone Piekło - dokładnie w szacie 7:41.27 (pomiar ze startu lotnego). To o niemal 40 sekund szybciej niż camaro SS, które było testowane w 2009 roku na legendarnej północnej pętli toru Nurburgring.

Reklama

Zdaniem ludzi z Chevroleta ZL1 po wykręceniu takiego czasu może stawić czoło porsche 911 turbo S i lamborghini murciélago.

http://www.youtube.com/watch?v=8mhjGERugh0

ZL1, która mknęła przez zakręty była całkowicie seryjna. Dzięki doładowanemu silnikowi V8, o mocy 550 KM, model Camaro ZL1 ma być najszybszym modelem w rodzinie Camaro, jaki kiedykolwiek znalazł się w ofercie marki Chevrolet.

Oznaczenie "ZL1" pochodzi od nazwy silnika wyścigowego, który był zbudowany w całości z aluminium i został opracowany pod koniec lat 60. Silnik ten był stosowany w zaledwie kilku seryjnie produkowanych modelach Camaro z 1969 roku. Jedynie 69 sztuk zostało wyposażonych w ten silnik, ale to wystarczyło, aby te modele osiągnęły status kultowych. Były one bowiem szczytowym osiągnięciem w historii modeli Camaro - aż do dzisiaj.

Inne / GM
Inne / GM