"Kiedy policjanci zauważyli kierowcę jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, zatrzymali go do kontroli. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów poza dokumentami samochodu. Dodatkowo auto nie należało do niego" - powiedziała w poniedziałek Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Funkcjonariusze przeszukali samochód. W bagażniku znaleźli maski gazowe, kombinezony, rękawice i buty ochronne oraz siatkę z brunatno-brązową substancją. Policjanci znaleźli także inne odczynniki chemiczne, które mogły służyć do produkcji nielegalnych substancji.

Jak poinformowała stołeczna policja 32-letni Piotr P. decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za udział w obrocie narkotykami może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Mefedron jako narkotyk jest nowością i staje się coraz bardziej popularny wśród dilerów i konsumentów. Według policji, zaczyna wypierać popularną dotąd amfetaminę. Jako substancja psychotropowa, jest środkiem silnie uzależniającym, a jego przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.