Już za kilka dni w czasie międzynarodowej wystawy samochodowej we Frankfurcie zadebiutuje wyczynowe picanto race. Auto od podstaw zostało zbudowane specjalnie na potrzeby markowego pucharu, organizowanego przez Kia Motors Polska.

Reklama
Inne

Picanto race przygotowane przez polskich mechaników z firmy "Krzysztof Tobiasz" z podwarszawskiego Piaseczna stanie w towarzystwie premierowej kia rio 3d, zmodernizowanego soula oraz koncepcyjnego sedana kia GT.

Inne

"Zaprezentowanie pucharowego picanto we Frankfurcie to dowód na duże zainteresowanie europejskiej centrali koncernu tym projektem, oraz wsparcie idei popularyzacji wyścigów samochodowych i bezpieczeństwa wśród młodych ludzi." - powiedział Wojciech Szyszko dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.Inne

Wyścigowy serial organizowany przez KMP powróci do polskiego motorsportu w 2012 r. i oprócz toru w Poznaniu odwiedzi także wyścigowe obiekty w Niemczech, Czechach na Węgrzech i Słowacji.

Inne / Dominik Kalamus

Przypominamy, że puchar kia picanto po raz pierwszy został zorganizowany w 2006 r. i był kontynuowany z poprzednią generacją modelu do 2009 r. Wraz z pojawieniem się na rynku najnowszego wcielenia Picanto w wersji trzydrzwiowej, przedstawiciele koreańskiego koncernu nad Wisłą zdecydowali o reaktywowaniu serialu przeznaczonego przede wszystkim dla zawodników rozpoczynających swoją karierę w wyścigach samochodowych.

InneInne / Dominik Kalamus

Startujące w przyszłorocznym pucharze auta będą wyposażone w silniki benzynowe 1.2 o mocy ok. 90 KM. Przewidziane regulaminem modyfikacje techniczne obejmą przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa (klatka, fotele, wielopunktowe pasy, system gaśniczy itp.), zawieszenie, jednostkę sterującą silnika oraz układ wydechowy. W pełni przygotowane do zawodów picanto będzie kosztowało ok. 40 tys. zł.

Inne / Dominik Kalamus
Reklama

"Zbudowanie pierwszego, prototypowego picanto race trwało ok. 3 miesięcy. W trakcie prac przygotowywaliśmy odpowiednią dokumentację - wszystko po to by na podstawie naszych planów można było później kolejne auta na potrzeby rywalizacji w pucharze zbudować zgodnie z regulaminem i homologacją." - powiedział dziennikowi.pl Krzysztof Tobiasz, właściciel firmy, która zbudowała samochód debiutujący we Frankfurcie.

Inne / Dominik Kalamus

Przyszłoroczny puchar Kia Picanto zaplanowany jest na 3 lata. Pierwsze samochody dla uczestników będą dostępne w ofercie KMP w ciągu najbliższych tygodni.

Inne
Inne
Inne