Japoński koncern postanowił zarzucić przynętę na kierowców i ujawnił kilka szczegółów dotyczących nowej generacji hondy civic. Inżynierowie Hondy chwalą się, że auto zostało zaprojektowane wyłącznie z myślą o europejskich klientach i gruntownie przetestowane na drogach Starego Kontynentu.

Reklama

To będzie już dziewiąta generacja tego hatchbacka. Przypominnamy, że pierwszy w historii civic wszedł do sprzedaży w 1972 roku. Produkcja nowego modelu rozpocznie się pod koniec roku w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon, natomiast na drogach Europy pojawi się on na początku 2012 roku.

Inne

Szefowie koncernu zapewniają, że pomimo przerwy w dostawie części (zakłócenia dostaw części były następstwem trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły Japonię na początku roku), montaż ma rozpocząć się zgodnie z planem. W zakładzie 3 tys. pracowników Hondy przechodzi dodatkowe szkolenia związane z produkcją nowej hondy civic.

http://www.youtube.com/watch?v=-6YCXNejeZo

Japoński rywal golfa i spółki zadebiutuje w czasie wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie.

W Swindon będzie także produkowana nowa honda CR-V następnej generacji. Japoński SUV wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią 2012 roku.

Inne