W ramach zawodów załogi powalczą o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski oraz Lausitz Cup. Na liście zgłoszeń tradycyjnie widnieją nazwiska najlepszych polskich kierowców, z aktualnym Mistrzem Polski Kajetanem Kajetanowiczem na czele.

Reklama

Kolejnymi numerami oznaczeni zostali Michał Sołowow, Tomasz Kuchar, Bryan Bouffier, Michał Bębenek, Matthias Kahle, Leszek Kuzaj.

Po dwóch pierwszych rundach w klasyfikacji generalnej RSMP prowadzi Kajetanowicz, jednak kilku kierowców ma spore szanse na zmianę tego stanu rzeczy, już podczas Karkonoskiego.

Emocji z pewnością nie zabraknie również podczas rywalizacji samochodów przednionapędowych. Z numerem 23 pojedzie były Mistrz Polski, a obecny lider klasyfikacji generalnej grupy R, Janek Chmielewski.

Kierowca NEO – Petroeltech Rally Team po raz drugi w tym sezonie powalczy o punkty RSMP za kierownicą Citroena DS3.

"Dwumiesięczną przerwę w RSMP wykorzystaliśmy na start w słowackim Rajdzie Tribec, ale tam jechaliśmy małym Citroenem C2-R2. Pora teraz na powrót do DS3 i sam jestem ciekaw, jak to ciągle jeszcze nowe dla mnie auto spisze się na wspaniałych, karkonoskich oesach. Wciąż szukamy optymalnych ustawień tego samochodu. W czterech tegorocznych rajdach (Lotos, Rally Valasska, Świdnicki, Tribec) nasz zespół NEO - Petroeltech RT zwyciężał w klasyfikacji aut przednionapędowych. Teraz marzy się nam powtórzenie takiego wyniku" - mówi Jan Chmielewski.

Rajd Karkonoski słynie z krętych i trudnych technicznie asfaltów. Ten weekend pokaże, który z kierowców lepiej radzi sobie w tych warunkach.