Od 6 kwietnia do 27 maja trwało wstrzymanie produkcji w mateczniku szwedzkiej marki. Po niemal dwóch miesiącach przerwy taśmy produkcyjne fabryki w Trollhättan wznowiły pracę.

Reklama
Inne

W dniu wznowienia produkcji ma powstać 100 samochodów. Pierwszymi modelami były - srebrny 9-5 Aero XWD i pomarańczowy 9-3 kabrio w wydaniu którym Szwedzi świętują odrodzenie jako niezależnego producenta aut (Independence Edition).

"Pomimo przerwy w produkcji aktywność klientów w salonach Saab jest wciąż bardzo wysoka. Nasi dilerzy podpisali w maju oraz w ubiegłym miesiącu większą ilość zamówień niż np. w styczniu oraz marcu tego roku! Największą popularnością w Polsce cieszy się obecnie saab 9-3 Griffin z benzynowym turbodoładowanym silnikiem 2.0T/163 KM, którego oferujemy w cenie 95 900 złotych brutto z bardzo bogatym wyposażeniem w standardzie." - mówi dziennikowi.pl Marcin Posłuszny, dyrektor operacyjny Polar Import Polska, firmy która reprezentuje markę Saab nad Wisłą.

PAP/EPA / Jakub Kaczmarczyk

Ludzie z Saaba informują, że zebrali ponad 8100 zamówień na samochody. W tej liczbie jest 1300 aut zamówionych przez nowego partnera chińską firmę Pang Da Automobile (wartość zamówienia - 30 milionów euro).