Rossetti był najszybszy na wszystkich czterech odcinkach specjalnych rozegranych w czwartek wieczorem na trasach w rejonie Rijeki.

Reklama

Z trójki polskich kierowców najlepiej prezentuje się Oleksowicz, który walczy z koalicją włoskich kierowców,byłych mistrzów Europy: Lucą Rossettim, Renato Travaglią i Giandomenico Basso. Polak na pierwszym OS-ie miał czwarty, później trzy razy był trzeci.

"Świetna jazda, świetne trasy, jedzie się wyśmienicie. Zbliżyliśmy się do czołówki. Kosztowało nas to wiele pracy w trakcie treningów, ale opłaciło się. Plan na jest prosty. Chcemy utrzymać tempo i przymierzyć się do ataku na wyższe pozycje." - powiedział Maciej Oleksowicz.

Drugie miejsce zajmuje Piero Longhi (Skoda Fabia S2000) ze stratą 44,7 s do lidera, trzecie Luca Betti (Peugeot 207 S2000) - 44,9. Oleksowicz ma do Riossettiego 56,7 s. Szymon Ruta (Peugeot 207 S2000) jest ósmy - 2.13,5, a Maciej Rzeźnik (Subaru Impreza) dziewiąty - 2.21,0.

Trasa Rajdu Chorwacji ma w sumie 770,1 km długości, w tym 247,9 km podzielonych na piętnaście odcinków specjalnych.

Mistrzostwa Europy obejmują jedenaście imprez. Jedną z nich będzie Rajd Polski w dniach 23-25 września w rejonie Mikołajek. Rywalizację zakończy 27-29 października szwajcarski Rallye International du Valais.

Niżej on-board z testów Oleksowicza przed 38 Rajdem Chorwacji...

http://www.youtube.com/watch?v=OMbhhxkBjmw