Opel ujawnił pierwsze zdjęcia astry GTC w wersji seryjnej. Mamy także film :) Samochód powstał na bazie prototypowego modelu astry GTC Paris, który był pokazany w 2010 roku na salonie samochodowym w Paryżu.

>>>Tak wygląda nowe auto z Polski! Zobacz pierwszy film

Jak widać na fotografiach seryjne auto niewiele zmieniło się w stosunku do konceptu… Produkcja tej trzydrzwiowej nowości w Gliwicach ruszy jesienią 2011 roku.

Jednak wcześniej, bo 7 czerwca, Opel opublikuje wszystkie szczegóły dotyczące tego auta - wtedy niemiecki producent rozpocznie przyjmować zamówienia. Najpewniej poznamy też paletę silników.

Ciekawostka - pod maską prototypu była zamontowana czterocylindrowa jednostka 2.0 Turbo z bezpośrednim wtryskiem połączona z sześciobiegową manualną przekładnią i technologią Start/Stop. Moc - 290 KM (dla porównania poprzednia generacja astry OPC dawała kierowcy 240 KM - to był najmocniejszy seryjny model tego auta). By samochód mknął przez zakręty jak zaczarowany pod podłogę zaaplikowano dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Czy dostaniemy taki układ w modelu seryjnym? Pożyjemy, zobaczymy... 

Kiedy oficjalna premiera? Wiemy :)


Oficjalna premiera została zaplanowana na jesienne targi w Frankfurcie.

Przypominamy, ze gliwicki zakład otrzymał także zlecenie produkcji kompaktowego kabrioletu, którego produkcja planowana jest na rok 2013. Polska fabryka jest głównym producentem modeli opartych na architekturze astry w Europie.

"Zaawansowany system zapewniania jakości, doświadczenie w efektywnym uruchamianiu i produkcji kolejnych modeli zapewniło konsekwentny rozwój zakładu i zwiększanie zatrudnienia w naszym zakładzie. W związku ze wzrostem produkcji Astry IV uruchomiliśmy III zmianę, przyjmując w maju 2010 roku ponad 500 pracowników, a kolejnych 150 zatrudnimy w 2011 r." - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor zakładu GM Manufacturing Poland.