Michał Słomian zostanie kolegą Niemca Elia Erharta w ekipie D.S. Young Driver. Będzie to juniorski zespół stworzony przez aktualnego wicemistrza SEAT Leon Supercopa, Damiana Sawickiego. Zawodnicy startujący w jego barwach zostaną objęci programem rozwoju i instruktażu, a pomagał im w tym będzie osobiście Damian.

Reklama

Kierowca z Oleśnicy zadebiutuje w tym roku w mistrzostwach Supercopy, lecz nie będzie to jego pierwszy start autem wyścigowym. Michał Słomian posiada już doświadczenie za kierownicą samochodu turystycznego. W przeszłości ścigał się Renault Clio, Lotusem Exige czy Porsche. Swoją karierę zaczynał jak większość w kartingu.

Inne

Najpierw w Polsce, a potem w mistrzostwach Niemiec, gdzie podobnie jak w przeszłości Damian Sawicki był zawodnikiem zespołu KSM, którego jednym ze współwłaścicieli jest 7-krotny mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher. Ostatni sezon Michał spędził w niemieckiej serii VLN, uczestnicząc w długodystansowych maratonach. Ponadto zadebiutował także za kierownicą samochodu rajdowego w grudniowej Barbórce.

Inaugurujące sezon 2011 zawody SEAT Leon Supercopa odbędą się w przyszły weekend na znanym niemieckim torze Hockenheimring. Będą jedną z serii towarzyszących dla DTM (Deutsche Tourenwagen Masters).

Michał Słomian: "Możliwość startu w tym sezonie, który będzie dużym wyzwaniem, zawdzięczam przede wszystkim rodzicom, a w szczególności tacie. Ponadto panu Zenonowi Sawickiemu, który koordynował wszystkie negocjacje, Damianowi Sawickiemu, który jest genialnym instruktorem…"

Damian Sawicki: "Bardzo się cieszę, że Michał dołączył do mojego zespołu w tym roku. Jest bardzo zdolnym i rozsądnym kierowcą i wywodzi się z tej samej kartingowej rodziny co ja - z mistrzostw Niemiec w zespole KSM. Wierzę, że razem będziemy w stanie odnieść sukces w Supercopie."