Concept universe to zapowiedź tego, czego będzie można oczekiwać od naszego kolejnego luksusowego sedana" - mówi Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation.

Reklama

Projektanci przedstawiają auto jako nawiązujące do klasycznych historycznych modeli Volvo. Producent nie ujawnił detali technicznych.

http://www.youtube.com/watch?v=VXiEZl-K0aY

"Podobnie jak inne dobra luksusowe, wzornictwo concept universe przypomina rękodzieło. Jest na tyle trwałe i uniwersalne, że przetrwa próbę czasu" - dodaje Peter Horbury, wiceprezes ds. designu Volvo Car Corporation.

http://www.youtube.com/watch?v=ctQsBjE0lrY

Wnętrze Concept Universe "myśli" kierowcy, np. ekran dotykowy, który zbliża się do jego dłoni, gdy szofer chce po niego sięgnąć.

http://www.youtube.com/watch?v=eYVoScls_bk

"Chcemy być marką, która najlepiej rozumie, czego pragną nabywcy nowoczesnych, luksusowych aut. Dlatego też bardzo chętnie poznamy opinię najbardziej wymagających nabywców z Chin. Później pokażemy model w Europie i w Stanach Zjednoczonych, by wprowadzić samochód w kontekst globalny, który jest naszym celem we wszystkich modelach samochodów Volvo" – podsumowuje Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation.