Przygoński i Czachor będą ścigać się w tym roku na motocyklach o pojemności 450 ccm, Marek Dąbrowski pozostaje przy większej maszynie - 690 ccm. Od 2012 roku wszyscy zawodnicy startujący w Rajdzie Dakar będą mogli używać wyłącznie maszyn o pojemności nie większej niż 450 ccm.

Reklama

Abu Dhabi Desert Challenge to pierwsza z pięciu tegorocznych eliminacji MŚ. 1 kwietnia zostanie rozegrany superoes; w kolejnych dniach do przejechania będzie sześć trudnych OS-ów rozgrywanych na pustyni Liwa. Wśród uczestników jest wielu czołowych motocyklistów świata, m.in. Marc Coma, Francisco Lopez czy Helder Rodrigues.

Jakub Przygoński po raz pierwszy w karierze ma pojazd o mniejszej pojemności. "To moje pierwsze zawody na takim motocyklu. Poza tym jest to pierwszy start po kontuzji nadgarstka, której nabawiłem się bezpośrednio przed Dakarem. Miałem trzy miesiące przerwy i dlatego ten rajd stanowi dla mnie sporą niewiadomą. Z nadgarstkiem jest jednak coraz lepiej, jest już w pełni sprawny i można go obciążać. Zamierzam dobrze przetestować sprzęt, a przez cały sezon wypracować optymalne ustawienia, aby móc walczyć o wszystko w Dakarze 2012" - powiedział.

Kapitan zespołu Jacek Czachor motocykl o pojemności 450 ccm zna dobrze, jechał nim w Dakarze. "Znam już całkiem nieźle ten sprzęt i coraz efektywniej umiem wykorzystywać jego możliwości. To będą moje pierwsze kilometry OS-owe po Dakarze, a cały tegoroczny sezon będzie przygotowaniem do kolejnej jego edycji" - przyznał Czachor.

Z Polaków tylko Marek Dąbrowski pozostał przy większej pojemności silnika. "Na razie nie przesiadam się jeszcze na mniejszy motocykl, zamierzam rywalizować w klasie Open i mam nadzieję na zajęcie miejsca w czołowej trójce. Miałem sporą przerwę w startach, a zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie należą do najłatwiejszych" - dodał Dąbrowski.

Kalendarz startów Orlen Teamu w MŚ w sezonie 2011:

1-7 kwietnia Abu Dhabi Desert Challenge (ZEA)
1-7 maja Rajd Tunezji
27 maja - 2 czerwca Sardegna Rally Race (Sardynia)
9-20 sierpnia Rally dos Sertoes (Brazylia)
1-9 października Rajd Egiptu