Jak zapewniają inżynierowie japońskie marki homologacja potwierdziła, że Infiniti M35h jest jednym z najszybszych i najbardziej ekologicznych sedanów z silnikiem V6 wśród dostępnych obecnie na rynku oraz że plasuje się w czołówce samochodów hybrydowych.

Samochód pojawi się w sprzedaży w całej Europie na wiosnę (w zależności od rynku). To pierwsze auto tego producenta z technologią Direct Response Hybrid. Osiągi? 364 KM - moc sprzężonych silników benzynowego i elektrycznego o mocy 68 KM (50 kW). Silnik ten może napędzać Infiniti M35h dużo częściej, przy wyższych prędkościach i przez dłuższy czas niż to się dzieje w konkurencyjnych hybrydach.

Inne interesujące parametry? 5,5 sekundy - przyspieszenie od 0 do 100 km/h. 162 g/km - emisja CO2. 7,0 l/100 km – zużycie paliwa w cyklu mieszanym a w cyklu pozamiejskim zużywa on jedynie 5,7 l/100 km.

W Infiniti M35h zastosowano system hybrydowy, składający się z jednego silnika elektrycznego i dwóch sprzęgieł. Za atut można też uznać niski współczynnik oporu aerodynamicznego - Cx ma bowiem wartość 0,26. Hybryda Infiniti M35h szczyci się także niską masą, waży tylko 1830 kg, czyli nawet mniej niż siostrzany model - wysokoprężny M30d.


Zastosowany w Infiniti system Direct Response Hybrid pozwala na jazdę w ekologicznym cyklu elektrycznym z prędkością do około 80 km/h. Testy wykazały, że przy jeździe mieszanej, M35h może być napędzany w trybie elektrycznym aż przez 50 proc. czasu jazdy. System pozwala nawet odzyskiwać energię, traconą zwykle przy zmniejszaniu prędkości lub hamowaniu, i wykorzystywać ją do ładowania baterii.

To że Infiniti M35h, gdy tylko jest to możliwe jeździ w cichym trybie elektrycznym, nie jest zagrożeniem dla pieszych, szczególnie niewidomych lub niedowidzących. System imitujący odgłosy nadjeżdżającego samochodu (VSP - Approaching Vehicle Sound for Pedestrians) ostrzega bowiem o zbliżaniu się auta. M35h jest pierwszą na świecie hybrydą, w której standardowo jest montowana ta technologia bezpieczeństwa. Do 30 km/h system VSP emituje przyjemny, zupełnie nieuciążliwy dźwięk, którego częstotliwość i natężenie zmienia się zależnie od prędkości samochodu.

Silnik benzynowy w Infiniti M35h to 3,5-litrowa jednostka V6 o mocy 306 KM. Należy ona do tej samej rodziny silników V6 co jednostka 3,7 l, napędzająca model M37, ale różni się charakterystyką momentu obrotowego. Moment obrotowy dopasowano do mocy silnika elektrycznego i w Infiniti M35h osiąga on wartość 270 Nm przy 1770 obr./min.

Infiniti M35h jest tak samo luksusowo wykończony i wyposażony jak inne modele Infiniti M, zaś jego 350-litrowy bagażnik może pomieścić cztery torby golfowe albo dwie duże walizki.Ceny Infiniti M35h zostaną ogłoszone wkrótce...